Όλα τα Σπορ

"Πεντάρα" ανόδου για τον ΑΟ Ρήγανα κόντρα στους Άτλαντες (φωτο)

riganas-atlantes (63)

Με “πεντάρα” επί των Ατλάντων Αγρινίου πανηγύρισε την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον Β’ Όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ για την αγωνιστική περίοδο 2017-18 ο ΑΟ Ρηγανά, ο οποίος παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, έδειξε από νωρίς τις προθέσεις του να μετατρέψει το παιχνίδι σε φιέστα ανόδου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρέθηκαν πολλοί φίλοι της ομάδας του Ρηγανά που δημιούργησαν ατμόσφαιρα και στο τέλος πανηγύρισαν μαζί την άνοδο.

Στα αγωνιστικά, ο Ρηγανάς προηγήθηκε με τον Κοκκώνη, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε με όμορφο τελείωμα ο Μικρόπουλος. Λίγο πριν τη συμπλήρωση των πρώτων 35 λεπτών της αναμέτρησης ο Καρίμπας με φοβερό σουτ έκανε το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρηγανάς συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και με τον Κοκκώνη να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ με όμορφη γυριστή κεφαλιά έκανε το 4-0, ενώ ο Πελεκάνος με κεφαλιά διεύρυνε ακόμη περισσότερο το σκορ σε 5-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 5-1 λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης, σε ένα παιχνίδι που έληξε με ξέφρενους πανηγυρισμούς για την ομάδα του ΑΟ Ρηγανά που επέστρεψε στην Α’ ΕΠΣΑ μετά από περίπου 15 χρόνια.