Με Πανιώνιο & τα γκολ στην Φλωρεντία

Κλασσικό Σάββατο το σημερινό, με όλα τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα στην… σέντρα και κρίσιμες αναμετρήσεις στην ελληνική Super League 1. Το Πανιώνιος-Ξάνθη θα μας απασχολήσει στοιχηματικά, ενώ θα πάμε μια βόλτα και στην μαγευτική Φλωρεντία, όχι για τουρισμό, αλλά για σημείο του 1.68.

Πανιώνιος – Ξάνθη

Μπορεί να έβγαλε μέταλλο κόντρα στον Ατρόμητο, όμως στην Θεσσαλονίκη ηττήθηκε εύκολα με 2-0 από τον Άρη. Δέχθηκε μαζεμένα τα γκολ στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους, ενώ στην επανάληψη δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι. Απόψε μάλιστα θα υποδεχθεί την Ξάνθη δίχως την στήριξη των φίλων του (τιμωρήθηκε με δυο αγωνιστικές για όσα συνέβησαν στο ματς με τον Ατρόμητο). Απορρίφθηκε η έφεση για την τιμωρία της έδρας του. Από την άλλη, η Ξάνθη δίχως καλό ποδόσφαιρο και χωρίς καμιά σταθερότητα, βρίσκεται στο -1 από την εξάδα! Την «τρώει» η υπόθεση συνιδιοκτησίας με τον ΠΑΟΚ. Στο Φάληρο ηττήθηκε πολύ εύκολα από τον Ολυμπιακό με σκορ 3-1 (στο 52ο λεπτό έχανε με 3-0). Έχει αρνητική παράδοση κόντρα στον Πανιώνιο, μετρώντας έξι ήττες και μια ισοπαλία από το 2016 και μετά (ανεξαρτήτου έδρας).

Κάθε ματς «παίζει» για την παραμονή του ο Πανιώνιος, με την Ξάνθη να έχει σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθεί. Το αγωνιστικό φαίνεται πως είναι τελευταία μοίρα στους Ακρίτες. Ο άσος στο 2.15 θα παιχθεί.

Φιορεντίνα – Αταλάντα

Ηττήθηκε με σκορ 3-0 από την Γιουβέντους (εκτός), έχοντας τρομερά παράπονα από την διαιτησία. Οι «βιόλα» στέκονται στα δυο πέναλτι που κέρδισε ο αντίπαλος, στο 40ό και 80ό λεπτό, φτάνοντας έτσι στο 2-0 (το τρίτο σημειώθηκε στις καθυστερήσεις). Στρέφεται πλέον στο πρωτάθλημα, καθώς στο Κύπελλο αποκλείστηκε. Αγωνίζεται για την κατάληψη της 6ης θέσης, με τις πιθανότητες όμως εναντίον της. Η Αταλάντα άφησε δυο σημαντικούς βαθμούς στο ματς με την Τζένοα (2-2 εντός), όμως έχει τον πρώτο λόγο  για την τέταρτη θέση (ισοβαθμεί με την Ρομά, έχοντας ματς λιγότερο και την υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική!). Θα της λείψει απόψε ο τιμωρημένος μέσος Ντε Ρόουν (20/1).

Ματς πλασμένο για πολλά γκολ και το Over 2,5 έχει αξία. Μπορεί να μην ξεπερνάει το 1.70, όμως θεωρούμε πως θα επαληθευτεί σχετικά εύκολα.

Το καζινο από την ματιά των ειδικών του Foxcasino.gr!