Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 0-0 (ημίχρονο)

sup-panai-olymp10

Πολύ καλός ο Παναιτωλικός στο πρώτο μέρος έχει καταφέρει  να διατηρήσει ανέπαφη την εστία του.

Οι γηπεδούχοι παίζουν καλά κυρίως στην αμυντική γραμμή με αλληλοκάλυψη προσπαθώντας να περιορίσουν τα επιθετικά του του Ολυμπιακού και μέχρι στιγμής εκ του αποτελέσματος τα έχουν καταφέρει.

Ο Ολυμπιακός έχει μεγαλύτερη κατοχή μπάλας και έχει φτάσει 3-4 φορές κοντά στο γκολ χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Αντιδράσεις προκάλεσαν αρκετές αποφάσεις του διαιτητή Σιδηρόπουλου σε βάρος των γηπεδούχων στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Kατά την διάρκεια του ημιχρόνου ο πρόεδρος της ΠΑΕ Παναιτωλικός κ. Κωστούλας και ο γενικός αρχηγός της ΠΑΕ Ολυμπιακός Σάββας Θεοδωρίδης παρέδωσαν φανέλες με υπογραφές των παιχτών και των δυο ομάδων σε εκπροσώπους της οργάνωσης “Χαμόγελο Του Παιδιού”

Αξίζει να σημειωθεί πως οι παίχτες του  Παναιτωλικού σήμερα αγωνίζονται με φανέλες που φέρουν το σήμα του “Χαμόγελου Του Παιδιού”.