sliderΠαναιτωλικοςΡοή Ειδήσεων

Μάρτινς: “Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά” – Χάβος: “Είχαμε πολύ δύσκολο έργο” (video)

Δείτε από το Agrinio TV τις δηλώσεις των προπονητών του Παναιτωλικού και του Ολυμπιακού, μετά το τέλος του αγώνα στο Αγρίνιο:

Οι δηλώσεις Μαρτινς:

Πέδρο Μαρτίνς: Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά στο παιχνίδι μας. Είμαστε πολύ καλοί και είχαμε την ψυχραιμία και την κινητικότητα που έπρεπε για να πάρουμε τόσο εύκολα το παιχνίδι.

Είναι πολύ σημαντικό να κερδίζουμε τα παιχνίδια, είτε είναι εντός, είτε εκτός έδρας. Το πρώτο ημίχρονο πρέπει να αποτελέσει οδηγό για τη συνέχεια. Έχουμε το κίνητρο απέναντι σε οποιονδήποτε αντίπαλο.

Για το χρόνο συμμετοχής που πήραν παίκτες μετά από καιρό, όπως ο Μπρούνο:

Πρέπει να συνεχίσουν να δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο για να κερδίζουν τις συμμετοχές τους. Σήμερα έπρεπε να ξεκουράσουμε παίκτες και δώσαμε την ευκαιρία σε παίκτες, όπως ο Μπα που ξεκίνησε το παιχνίδι, αλλά και ο Μπρούνο που μπήκε αλλαγή στον Καμαρά. Πρέπει να συνεχίσουν έτσι.

Για το πώς θα χαρακτήριζε τον διαιτητή αν έπαιζε στο επόμενο παιχνίδι τον Ολυμπιακό όπως σήμερα τον Παναιτωλικό:

Δεν νομίζω ότι σήμερα έπαιξε ρόλο η διαιτησία. Σχετικά με τον Καμαρά, με τους νέους κανόνες σωστά δεν αποβλήθηκε. Με τους κανόνες που υπήρχαν μέχρι πέρυσι, ίσως να μπορούσε να αποβληθεί.

Οι δηλώσεις Χάβου:

Μάκης Χάβος: Ξέραμε ότι είχαμε πολύ δύσκολο έργο σήμερα απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα. Το “κρύο” γκολ στο 6ο λεπτό το έκανε ακόμα πιο δύσκολο. Ισορροπήσαμε το παιχνίδι, αλλά κρίθηκε στη χαμένη ευκαιρία του Αριγίμπι, που δεν έκανε το 1-1 και από το πουθενά σε δύο φάσεις πήγε το σκορ στο 0-3.
Ο Ολυμπιακός διαχειρίστηκε καλά το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι. Βάλαμε και κάποια νέα παιδιά για να δούμε τι μπορούν να κάνουν και πόσο να μας βοηθήσουν.

Για το αν είναι αισιόδοξος: Είμαι αισιόδοξος και ανυπομονώ, δεν φαντάζεστε πόσο, να έρθει η πρώτη Ιανουαρίου. Έχουμε μπροστά μας 20 παιχνίδια και θα δώσουμε τα πάντα.

Για την διαιτησία: Υπάρχει κανονισμός και δεν μπορώ να πω κάτι. Θα ήθελα να πω πολλά αλλά δεν θα πω τίποτα.