Παναιτωλικός Κ19: «Πέταξε» το πρώτο ημίχρονο και έχασε από τον ΟΦΗ

Την ήττα γνώρισε η Κ19 του Παναιτωλικού στο Emileon με 1-2 από τον ΟΦΗ, σε ένα ματς που βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο ημίχρονο.

Η ομάδα του κόουτς Ταράση είχε την κατοχή στο παιχνίδι αλλά όχι την ουσία, εξ αρχής. Στο 27′ ο Παναιτωλικός απώλεσε μεγάλη ευκαιρία για το γκολ ωστόσο αυτό που δεν μπόρεσε να κάνει αυτός, έκανε ο ΟΦΗ δευτερόλεπτα αργότερα. Λάθος στην άμυνα και οι Κρητικοί σε τετ-α-τετ σκόραραν για το 0-1.

Από στατική φάση μετά από κόντρα στο τείχος λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο ΟΦΗ διπλασίασε τα τέρματά του, από κοντινή απόσταση.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα. Νωρίς νωρίς, με ωραία λόμπα του Τρομπούκη μείωσε το σκορ σε 1-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Ο ΟΦΗ αμυνόταν πολύ σφιχτά, παίζοντας και με το χρόνο και παρά τις προϋποθέσεις που δημιούργησε η ομάδα του Αγρινίου, σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις, το σκορ παρέμεινε.

πηγή: titormosnet.gr