Παναιτωλικός Κ17: Ήττα από τον Άρη στο δεύτερο ημίχρονο

Ήττα στο εξ αναβολής παιχνίδι με τον Άρη γνώρισε η Κ17 του Παναιτωλικού. Η ομάδα του Αγρινίου κατέρρευσε στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας με 4-0.

Με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το «λευκό» 0-0. Ωστόσο οι γηπεδούχοι στην επανάληψη ήταν καταιγιστικοί και σκόραραν τέσσερα τέρματα σε λίγα λεπτά, παίρνοντας τη νίκη με ευρύ σκορ.

Ο Παναιτωλικός κράτησε απαραβίαστη την εστία του για 70’, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έφτασαν στην επικράτηση σκοράροντας τέσσερις φορές στο τελευταίο εικοσάλεπτο.

Αγωνίστηκαν οι: Παπασωτήρης, Τρομπούκης Κουτσουπιάς Μόκκας Μποκώρος (78’ Μπίζος), Ράδος, Κοντούρης (85’ Χισενάι), Κυριαζής, Γιωτόπουλος (46’ Παλιάτσος), Μωραΐτης (65’ Καπνιάρης), Μπρατσιώτης (85’ Τουφεκούλας)

Ο Άρης ξεπέρασε τον Παναιτωλικό στη βαθμολογία, ανεβαίνοντας 4ος, ενώ ο Παναιτωλικός υποχώρησε 5ος. Την Κυριακή η Κ17 του Τίτορμου φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ στο Emileon, στις 11:00 το πρωί.

Πηγή: titormosnet.gr