Παναιτωλικός: Ισοπαλία με τον ΠΑΣ και για την Κ19

Ισόπαλοι στους άνδρες, ισόπαλοι και στις Κ19 αναδείχθηκαν Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα σε ένα ματς με ένταση και τέσσερα γκολ.

Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο 3′ με τον Μουστάκα για να ισοφαρίσει ο Μορφάκης στο μισάωρο αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα ξανά στο 55′ με τον Γιαλαδάκη. Στο 61′ όμως ο Νικολάου με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-2.

Το παιχνίδι απέκτησε αρκετή ένταση στα τελευταία λεπτά, με τον Παναιτωλικό να μένει με δέκα παίκτες στο 83′. Ο διαιτητής σε μια απόφαση που ξεσήκωσε αντιδράσεις απέβαλλε τον Κοντούρη με δεύτερη κίτρινη σε φάση που ο νεαρός δέχθηκε χτύπημα.

Στο 88′ έμεινε και ο ΠΑΣ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής.

Το 2-2 έμεινε μέχρι τέλους με τον Παναιτωλικό να «αγγίζει» το γκολ στις καθυστερήσεις.

Η αρχική ενδεκάδα: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Ζαβέρδας, Αναστασόπουλος, Σκούρτης, Ράδος, Νικολάου, Κουντούρης, Καβαλάρης, Γκόλιας, Μορφακης