Παναιτωλικός – ΑΛΦΑ 50-55

Η ΑΛΦΑ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας του Παναιτωλικού με 50-55. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 10-20 στο πρώτο δεκάλεπτο και 23-34 στο ημίχρονο.

Ο Παναιτωλικος προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεση του στην επανάληψη. Μείωσε το σκορ στους έξι πόντους αλλά η ΑΛΦΑ είχε τις λύσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο με το νεαρό Παπαχρήστο και πήρε την νίκη με 50-55.

Απο τους νικητές ο Παπαχρήστος είχε 12 πόντους και ο Βατίστας 9 με τους Κυριαζή και Τάγκα να προσθέτουν απο 8. Απο τον Παναιτωλικό ο Σαράκης σημείωσε 9 και ο Σταμουλής 8.

Δεκάλεπτα:Α:10-20 Β:13-14 Γ:16-11 Δ:11-10