Super League U19: Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Παναιτωλικός και ΑΕΚ

Έπειτα από την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα υποδομής Κ19 της Super League, εκτός έδρας απέναντι στον ΟΦΗ με 3-2, η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού υποδέχτηκε στο Εmileon την αντίστοιχη της ΑΕΚ για την 4η αγωνιστική της Super League U19.

Η Ένωση μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και απείλησε αρκετές φορές την εστία του Παναιτωλικού έχοντας μάλιστα δύο δοκάρια.

Ο Παναιτωλικός, έπειτα από τον καταιγισμό φάσεων της φιλοξενούμενης ισορρόπησε το παιχνίδι και είχε τρεις καλές στιγμές που θα μπορούσε να βρει σκορ. Το ημίχρονο παρά τις εκατέρωθεν ευκαιρίες έληξε δίχως τέρματα.

Το β΄ημίχρονο εξελίχθηκε διαφορετικά ο Παναιτωλικός είχε τον έλεγχο αλλά ένα λάθος στο χώρο της μεσαίας γραμμής, έδωσε την ευκαιρία στην Ένωση με τετ α τετ του Χριστόπουλου να προηγηθεί. Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο σκληρό και χωρίς τις πολλές φάσεις του πρώτου 45λεπτου.

Ο Παναιτωλικός βρήκε την λύση στο τέλος και ισοφάρισε από στημένη φάση με τον Σκιαδά, έξω από την περιοχή της ΑΕΚ και αφού η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο παίχτη.

Το 1-1 παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα στο Εmileon και οι ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Με τον Παναιτωλικό, αγωνίστηκαν οι: Παρδαλός, Παναγιωτίδης, Φραγκούλης, Μελιάδης, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ντούκας (80’ Μούκας), Μπελεβώνης, Μουρατίδης (73’ Ντούλιας), Πανταζής, Παναγιωτόπουλος (62’ Σκόνδρας).