Over στην Τούμπα

sup-panai-paok60Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής ο ΠΑΟΚ υποδέχεται αύριο τον Παναιτωλικό στην Τούμπα, με τις δύο ομάδες να προέρχονται από δύο μεγάλες νίκες την περασμένη αγωνιστική.

Ίσως στο χειρότερο παιχνίδι της φετινής σεζόν, ο ΠΑΟΚ κατάφερε και πάλι με ανατροπή να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς και να παραμείνει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 42 βαθμούς και στο -10 από την κορυφή. Επικράτησε με 1-2 της Ξάνθης στα Πηγάδια, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, με την Ξάνθη να έχει τις ευκαιρίες αλλά και τον έλεγχο του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο μέρος του. Ο Στέφενς με την αλλαγή του Λίνο στο 75ο λεπτό στη θέση του Σπυρόπουλου έδωσε αέρα στην ομάδα και δικαιώθηκε καθώς με γκολ του Κατσουράνη στο 87ο λεπτό και του Λίνο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τη νίκη. Στην Τούμπα είναι αήττητος σε εννέα παιχνίδια με οκτώ νίκες και μία ισοπαλία, ενώ διαθέτει και τη δεύτερη καλύτερη εντός έδρας άμυνα με τέσσερα γκολ παθητικό. Την Πέμπτη επικράτησε με γκολ του Αθανασιάδη τον Ηρακλή στο πρώτο αγώνα κυπέλλου. Απών ο Κίτσιου ενώ Γκαρσία και Λόρενς αποχώρησαν από την ομάδα.

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό με 1-0 την περασμένη Κυριακή και ανέβηκε με 24 βαθμούς στην έκτη θέση της βαθμολογίας. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο φορμαρισμένος το τελευταίο διάστημα Ανρί Καμαρά στο 29ο λεπτό. Στη συνέχεια οι παίκτες του Χάβου είχαν τις ευκαιρίες να πετύχουν ακόμα ένα γκολ, με πιο χαρακτηριστική αυτή του Μπακάκη από το ύψος του πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο. Όσο δυνατός είναι στο Αγρίνιο τόσο χάνει τη δύναμή του μακριά από αυτό. Σε εννέα παιχνίδια έχει μόλις τρεις ισοπαλίες, ενώ διαθέτει και τη χειρότερη εκτός έδρας επίθεση με μόλις πέντε γκολ. Ο Μάκης Χάβος δεν θα έχει στη διάθεσή του, τον τραυματία Πόϊ και τον τιμωρημένο Μπόγιοβιτς. Θέση στη βασική ενδεκάδα αναμένεται να πάρει ο νεοαποκτηθείς Μπούντιμιρ.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν μοναδική φορά τον Νοέμβριο του 2011 με τον ΠΑΟΚ να νικά με 3-0. Στο ματς του πρώτου γύρου στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός επικράτησε εύκολα με 2-0.

Σε χαμηλές τιμές κυμαίνεται ο άσσος του ΠΑΟΚ (μέχρι 1.30 στο εξωτερικό) και καλό είναι να περιμένουμε στο live betting. Ο Στέφενς θα παρατάξει επιθετικό σχήμα και θα κυνηγήσει τη νίκη από τα πρώτα λεπτά. Ο Παναιτωλικός θέλει να βάλει ένα τέλος στα αρνητικά εκτός έδρας αποτελέσματα και θα κυνηγήσει την πρώτη του εκτός έδρας νίκη. Αξίζει να πάμε με το over.