Νίκη ξανά για τον ΑΟ Αγρινίου

Άλλη μια νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου, η 9η σε 10 αγώνες. Επικράτησε 64-57 των Ίκαρων Σερρών στο Αγρίνιο φθάνοντας τους 19 βαθμούς και παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο και στο ημίχρονο ο ΑΟ Αγρινίου προηγήθηκε με 37 – 34. Η μικρή διαφορά παρέμεινε και στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 10 πόντων και έφτασαν τελικά στην επικράτηση με το τελικό 64 – 57.

Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για το 2018 είναι το παιχνίδι της επόμενης εβδομάδας με τον Φίλιππο Βέροιας εκτός έδρας.

Δεκάλεπτα: 17 – 18, 20 – 16, 11 – 10, 16 – 13.

Διαιτητές: Καρακάσης – Κρεσταινίτης.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 18(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 14(2), Μητσου 12(1), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.

Α.Ο.Κ. ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Κώστας Σίσκος): Κάτος, Δημάδης, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 3, Φώτογλου 6, Κακιούζης 25.