Νίκη για τον Τρικούπη Μεσολογγίου μέσα στο Ψυχικό

Τεράστια νίκη για τον Τρικούπη Μεσολογγίου που επικράτησε μέσα στο Ψυχικό με 62-63.

Ήρωας της ‘απόδρασης’ ο Μιχάλης Πολίτης που με μακρινό δίποντο στα 0,3 πριν το τέλος έδωσε την σπουδαία νίκη στην ομάδα του Ντινου Καλαμπάκου. Το ματς ηταν ισορροπημενο με το Ψυχικό να προηγείτε με 33-29 στο ημίχρονο. Ο Τρικούπης με τον εκπληκτικο Τζορτζεβιτς πέρασε μπροστά στο δεύτερο ημίχρονο 52-57.

Το Ψυχικό απάντησε με 8-0 σερι για το 60-57 για να μειώσει ο Αντωνάκης σε 60-59.Οι γηπεδουχοι προηγήθηκαν στα 15 δευτερόλεπτα με 62-61 αλλα ο Πολίτης μίλησε τελευταίος και έδωσε το ροζ φυλλο αγώνα στους φιλοξενούμενους. Απο τους νικητές ο Τζόρτζεβιτς ειχε 27 πόντους ενώ ο Παπαδιονυσίου πρόσθεσε 14 και ο Αντωνάκης 11.

Απο το Ψυχικό ο Αρσενόπουλος σημείωσε 15 με τους Παπανικολάου και Πασόγια να έχουν απο 13.

Διαιτητές : Αναστόπουλος Αντ.-Πιτσίλκας-Κοντίλης

Δεκάλεπτα:Α:20-20 Β:13-9 Γ:14-19 Δ:15-15

Ψυχικό(Ρεμεντέλας): Παναγιωταράς 2, Παπανικολάου 13 (9 ριμπαουντ), Παπαδημητρίου, Παπαντωνάκος 7(1), Μάντζαρης 6(1), Αρσενόπουλος 15(3), Θεοδώρου, Ντιαλό 6, Βασδέκης, Πασόγια 13 (10 ριμπάουντ)

Τρικουπης Μεσολογγίου(Καλαμπάκος): Τζορτζεβιτς 27(9 ριμπάουντ), Γυφτάκης, Παπαδιονυσίου 14(1), Ντόβας, Αδαμόπουλος, Σταυρόπουλος 2, Χατζηκυριακίδης 2, Δεμερτζής 3 (10 ασίστ), Αντωνάκης 11(1), Γκάτζιος, Πολίτης 4