Νίκη του Α.Ο. επί του Σ.Α. Στρατωνίου (φωτο)

spo-ao-stratoniΤη 13η νίκη της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα μας που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Σ.Α. Στρατωνίου με 66 – 61. Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έφτασε τους 35 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 4η θέση της βαθμολογίας με τον Α.Σ. Ευρώπη Πευκοχωρίου.

Το ξεκίνημα ήταν πολύ καλό για τους παίκτες μας που ανέβασαν τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους και έκλεισε το δεκάλεπτο με 20 – 12. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και το ημίχρονο έκλεισε με 32 – 30. Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου η ομάδα του Στρατωνίου πήρε προβάδισμα ενός πόντου, όμως οι παίκτες της ομάδας μας αντέδρασαν άμεσα και ξέφυγαν με διαφορά 14 πόντων στο 30ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν ξανά φτάνοντας να πλησιάσουν μέχρι 3 πόντους, όμως η ομάδα μας κράτησε τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 20 – 12, 32 – 30, 55 – 41, 66 – 61.

Διαιτητές: Ρίζος – Νάστος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 9, Μπερερής 11, Σταμούλης, Σαπλαούρας, Πουρνάρας, Μπαρούχας, Τάσσος 12, Γκρέκας 4(1), Μήτσου 9(1), Γκόβας 21(3), Μακρής, Δασκαλάκης.

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Γιάννης Χατζούλης): Κελεσίδης 4, Πονόπουλος, Συμεών, Κουντουρατζόγλου 5, Δελίδης 5(1), Σουτζόπουλος 7(1), Σαμαράς 4, Φλιάτης Ι. 4, Θωμαΐδης 9, Φλιάτης Γ. 5, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 18.