Νίκη του ΑΟ Αγρινίου (86-72) επί των Τιτάνων Παλαμά

spo-ao-agriniou2
Για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τους Τιτάνες Παλαμά με 86 – 72. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για την Αγρινιώτικη ομάδα και η δεύτερη εντός έδρας.

Ο ΑΟ μπήκε από την αρχή καλά στο παιχνίδι, προηγήθηκε με 20 – 10 και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 30 – 19. Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 53 – 35. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 11 πόντους, όμως οι γηπεδούχοι έφτασαν στο τέταρτο δεκάλεπτο τη διαφορά μέχρι και τους 20 πόντους και το παιχνίδι έληξε με το τελικό 86 – 72.

Δεκάλεπτα: 30 – 19, 53 – 35, 65 – 54, 86 – 72.

Διαιτητές: Λογοθέτης – Κανελλόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 7, Μουρατίδης 17(4), Κυριλής Δ. 3(1), Ρέντζιος 2, Τάσσος, Γκρέκας 14(2), Μήτσου 4, Σταύρου 10(2), Κασαμπαλής 12, Τάγκας.

Γ.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χάρης Φόρος): Κουσιάντζας 10, Μπιζιώτης 3(1), Τσούμας, Γεωργαντζάς 10(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 18(4), Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 5(1), Μανδαλάκης 16(1), Αποστολάκης 10.

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς

Δείτε τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Β’ Εθνικής Μπάσκετ:
Ικαροι Σερρών – Χαρίλαος Τρικούπης 75-66
Φάρσαλα – Χαλκηδόνα 72-70
Στρατώνι – Γέφυρα 67-43