Νίκη του Α.Ο. Αγρινίου με τους Τιτάνες Παλαμά

ao-agriniou
Για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου κέρδισε στον Παλαμά τους Τιτάνες με σκορ 101 – 68. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Αγρινίου έφτασε τις 13 στο πρωτάθλημα και έχει 36 βαθμούς.
Από το ξεκίνημα του αγώνα το Αγρίνιο πήρε μικρή διαφορά και προηγήθηκε με 6 πόντους στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και με 7 στο ημίχρονο. Τα πάντα κρίθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο όπου με επιμέρους σκορ 18 – 33 ο Α.Ο.  προηγήθηκε με διαφορά 22 πόντων, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο συνέχισε δυνατά φτάνοντας στο τελικό +33.
Δεκάλεπτα: 20 – 26, 19 – 20, 18 – 33, 11 – 22.
Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς

Γ.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Δημήτρης Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 4, Γεωργαντζάς 30(4), Κατσαδούρος, Μπακαβέλος, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 11(3), Μούμογλου 4(1), Μανδαλάκης 18(1), Αποστολάκης 1.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 13(3), Μουρατίδης 11(3), Γκρέκας 7, Κυριλής Δ. 3, Τάσσος 21, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 16(2), Σταύρου 6, Τάγκας 10(2).