Νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου με 73-58 κόντρα στους Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

ao-agriniou-maxites-doxas-pefkon
Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της στο πρώτο γύρο του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα του ΑΟ Αγρινίου επικρατώντας στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων με σκορ 73 – 58. Αυτή ήταν η 6η νίκη για την Αγρινιώτικη ομάδα που έφτασε τους 20 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΑΟ προηγήθηκε με 18 – 10, όμως οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με το υπέρ τους 32 – 29. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα με επιμέρους σκορ 22 – 13 και στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς

Δεκάλεπτα: 18 – 10, 11 – 22, 22 – 13, 22 – 13.

Διαιτητές: Καρακάσης – Κωνσταντινίδου.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής 8, Κυριλής Θ. 8(2), Μουρατίδης 13(3), Κυριλής Δ. 3(1), Ρέντζιος, Τάσσος 6, Γκρέκας 13(1), Μήτσου 13(3), Σταύρου, Κασαμπαλής 5, Τάγκας.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ (Δημήτρης Γεροφώτης): Βογιατζής 5(1), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 6(2), Δήμας 13(2), Παπαδόπουλος 6, Χατζημιχαηλίδης 4(1), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης, Μπάκος 8(1), Βαγιάτης, Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 6.