Μίνι αγοριών: Πήγασος – Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ 32-79

spo-panaitolikos-miniΜία ακόμη νίκη με καλή εμφάνιση πέτυχε η ομάδα Αγοριών ΜΙΝΙ  2003 του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ επί των ΦΙ.ΜΠΑ  Πήγασος το πρωί του Σαββάτου της 1ης Απριλίου στο ΔΑΚ Αγρινίου με σκορ 79 – 32.

Οι αθλητές του Θανάση Παπαθανασόπουλου έχοντας πολύ καλές επιλογές στην επίθεση και παίζοντας πολύ καλή άμυνα ιδιαίτερα στο δεύτερο δεκάλεπτο , κατάφεραν με επιμέρους σκορ δεκαλέπτων  21 – 10 και 17 – 2 να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 38 – 12.

Έχοντας χτίσει μία διαφορά 26 πόντων στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ. συνέχισαν στο δεύτερο ημίχρονο στον ίδιο ρυθμό σε άμυνα και επίθεση .Καλύτερη ήταν επίσης και  η προσπάθεια των παικτών των ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος με αποτέλεσμα να παιχτεί όμορφο μπάσκετ και οι αθλητές των δύο ομάδων να προσφέρουν όμορφο θέαμα .Η πρωτοπορία στο σκορ συνεχίστηκε για τους ΜΙΝΙ 2003 του Παναιτωλικού στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο. Έτσι με επιμέρους σκορ δεκαλέπτων 20 – 12 και 21 – 8 το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 79 – 32.

Διαιτητές : Χριστογιάννης , Διαμάντης

Δεκάλεπτα : 10 – 21 , 2 – 17 , 12 – 20 , 8 – 21.

ΦΙ.ΜΠΑ Πήγασος ( Ναούμης Β. ) : Σκιαδάς , Πολύζος 8 , Ασημακόπουλος , Καραγιάννης 2 ,  Αντωνόπουλος  4 ,Πίσσας , Κάκκος ,  Νάκος , Δασκαλής , Μπέστιας 4 ,  Καραπιπέρης 14 , Μακράσιμος

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ ( Παπαθανασόπουλος Αθ ). : Παπαθανασόπουλος Αλ  9 (1) , Αργυρίου Δ ,  Καραμπέρης Ε 12 (1) ,  Τασούλης Α. 18 , Χουλιάρας Εμ  19 (1) , Μπόνιας Κ , Σαπλαούρας Κ,  Καρκαμπούνας Κ 18 , Σαπλαούρας Φ. 1 , Αναστασίου Χ 2 .