Μεγάλη νίκη του Α.Ο. Αγρινίου στα Φάρσαλα

Ο Α.Ο.Αγρινίου πέτυχε μια σπουδαία νίκη στα Φάρσαλα κόντρα στην γηπεδούχο ομάδα που καιγόταν για την νίκη και συνεχίζει στην δεύτερη θέση μαζί με την Ελευθερούπολη.

Τα Φάρσαλα ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 21-14 στην πρώτη περίοδο. Ο Α.Ο. αντέδρασε και με ηγέτη στην επίθεση τον Μιχάλογλου και τον Καπινιάρη πέρασε μπροστά στο ημίχρονο με 37-39.Το ματς στο δεύτερο ημίχρονο πήγαινε πόντο- πόντο με την ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου να παίρνει λίγα απο πολλούς και να φτάνει στην νίκη με 77-81. Απο τον ΑΟ ο Μιχαλογλου ειχε 24 πόντους και ο Καπινιάρης 17 ενώ ο Γκρέκας πρόσθεσε 10.Απο τα Φάρσαλα ο Γκιουλέκας σημείωσε 24 πόντους ενώ ο Δέσπος είχε 18.

Τα δεκάλεπτα : 21-14, 37-39, 56-58, 77-81

Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου

Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 10, Αναγνωστόπουλος 10, Τσιώγκας 2, Δέσπος 18, Γκιουλέκας 24 (2), Τοπουζίδης 6 (2), Συνετός 7 (1).

A.O.Αγρινίου (Διαμαντάκος) : Τασσόπουλος 9 (1), Μπερερής 8, Μιχάλογλου 24 (4), Καπινιάρης 17 (2), Τσάτας, Χρήστου, Γκρέκας 10 (2), Μήτσου 5 (1), Σταμούλης 6 (2), Ψάρρας