Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Μεγάλη νίκη για Παναιτωλικό απέναντι στους Αργοναύτες με 55-67

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί των Αργοναυτών πέτυχε ο μπασκετικός Παναιτωλικός, παρουσία αρκετού κόσμου στο Κλειστό του Δ.Α.Κ Αγρινίου.

Η ομάδα του κόουτς Σταμούλη επιβλήθηκε των γηπεδούχων με 55-57.

O Παναιτωλικός ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και το ημίχρονο τον βρήκε να προηγείται με 24-32. Οι Αργοναύτες περιόρισαν την επίθεση του Παναιτωλικού στην τρίτη περίοδο και μείωσαν την διαφορά, με τον αγώνα να πηγαίνει στον πόντο μέχρι τέλους. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο Παναιτωλικός είδε τη διαφορά των 5 πόντων που είχε χτίσει να «εξανεμίζεται». Η τελευταία επίθεση των Αργοναυτών δεν ήταν εύστοχη και κάπως έτσι ο «Τίτορμος» πανηγύρισε την 4η νίκη του στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Χρήστος και Γιάννης Σταμούλης, με 14 και 10 πόντους, ενώ 11 σημείωσε ο Τσάσσης. Θετικός και ο Πάρδος με 9 πόντους και καθοριστικά καλάθια στην τελευταία περίοδο. Ο Παναιτωλικός εδραιώθηκε στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος με αυτή του τη νίκη.

Δεκάλεπτα: Α) 11-13 Β) 13-19 Γ) 15-10 Δ) 16-15

Παναιτωλικός (Σταμούλης): Αραχωβίτης 5, Πάρδος 9, Θεοδωρόπουλος Α., Κουτρουμάνος, Σταμούλης Γ. 10, Τασούλης, Σταμούλης Χ. 14, Καλλιακμάνης 6, Νταλαπέρας 2, Τσάσσης 11

Το TitormosNet βρέθηκε στο Δ.Α.Κ Αγρινίου και κατέγραψε τους πανηγυρισμούς ομάδας και κόσμου με το τέλος της αναμέτρησης, τη στιγμή που οι παίκτες του πρωτοπόρου Α.Ο. Βόνιτσας (που αγωνιζόταν μετά) παρακολουθούσαν εμβρόντητοι και βιντεοσκοπούσαν τις όμορφες σκηνές! Επόμενη αναμέτρηση για τον Παναιτωλικό απέναντι στη Νικόπολη, το Σάββατο 30/10 και ώρα 18:00 στο Δ.Α.Κ Αερογέφυρας.