Παναιτωλικος

Με Κασσιόπη ή Δόξα Δράμας ο Παναιτωλικός στο Κύπελλο

pan-kypello

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τις δύο πρώτες φάσεις του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στην πρώτη φάση, όπου οι αγώνες είναι μονοί, μπήκαν ομάδες της Football League και τοποθετήθηκαν στην κληρωτίδα ανάλογα με τον όμιλο που ανήκουν στο πρωτάθλημα (Νότιος, Βόρειος).

Το παιχνίδι Ολυμπιακός Βόλου-Παναχαϊκή είναι το πιο σημαντικό που ανάδειξε η κλήρωση της α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας

Οι σύλλογοι της Σούπερ Λίγκας θα κάνουν την εμφάνισή τους στην δεύτερη φάση του θεσμού, σε διπλά παιχνίδια.

1Η ΦΑΣΗ (14-15 Σεπτεμβρίου) – ΜΟΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
1. Φωκικός – Αχαρναϊκός
2. Ολυμπιακός Βόλου – Παναχαϊκή
3. Γλυφάδα – Καλλιθέα
4. Βύζας Μεγάρων – ΑΟ Χανιά
5. Πανηλειακός – Φωστήρας
6. Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος
7. Αστέρας Μαγούλας – Επισκοπή
8. Κασσιόπη – Δόξα Δράμας
9. Τύρναβος – Ηρακλής
10. Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αιγινιακός
11. Εθνικός Γαζώρου – Νίκη Βόλου
12. Απόλλων 1926 – Ζάκυνθος
13. Αναγέννηση Καρδίτσας – Καβάλα
14. Πιερικός – Βατανιακός

2Η ΦΑΣΗ (+ ομάδες Α’ Εθνικής, 25-26/09 και 30-31/10) – ΔΙΠΛΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
15. ΠΑΟΚ – Νικητής 13 (Αν. Καρδίτσας ή Καβάλα)
16. Παναθηναϊκός – Εργοτέλης
17. Ολυμπιακός – Νικητής 1 (Φωκικός ή Αχαρναϊκός)
18. Αστέρας Τρίπολης – Νικητής 4 (Βύζας Μεγάρων ή ΑΟ Χανιά)
19. Νικητής 11 (Εθνικός Γαζώρου ή Νίκη Βόλου) – Πανθρακικός
20. Νικητής 3 (Γλυφάδα ή Καλλιθέα) – ΟΦΗ
21. Νικητής 9 (Τύρναβος ή Ηρακλής) – Skoda Ξάνθη
22. Νικητής 2 (Ολυμπιακός Βόλου ή Παναχαϊκή) – Άρης
23. Νικητής 7 (Αστέρας Μαγούλας ή Επισκοπή) – Λεβαδειακός
24. Νικητής 6 (Ηρακλής Ψαχνών ή Παναιγιάλειος) – Βέροια
25. Νικητής 5 (Πανηλειακός ή Φωστήρας) – Ατρόμητος
26. Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
27. ΠΑΣ Γιάννινα – Νικητής 10 (Αναγέννηση Γιαννιτσών ή Αιγινιακός)
28. Πανιώνιος – Νικητης 12 (Απόλλων 1926 ή Ζάκυνθος)
29. Νικητής 8 (Κασσιόπη ή Δόξα Δράμας) – Παναιτωλικός
30. Νικητής 14 (Πιερικός ή Βατανιακός) – Καλλονή

 

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Διαβάστε Επίσης

Back to top button