Μαντζουράκης: "Μπορούμε να πάρουμε αποτέλεσμα εκτός έδρας"-Πετράκης: "Σπουδαία νίκη" (video)

sup-panai-pas-synxi1

Δεν έκρυψε την ικανοποίηση του για την αντίδραση της ομάδας του μετά το γκολ που δέχθηκε, ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννης Πετράκης που είπε κατά τη διάρκεια της συνέντευξης τύπου των προπονητών πως η ομάδα του έτυχε μια σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο και μια δύσκολη έδρα: “Δείξαμε νοοτροπία, πάθος, θέληση και συγκέντρωση και καταφέραμε να γυρίσουμε το παιγνίδι. Στο α’ ημίχρονο απειληθήκαμε μόνο από περιφερειακά σουτ και κάποια στημένα, ενώ οι καλές ευκαιρίες ήταν δικές μας” είπε χαρακτηριστικά ο κόουτς των Ηπειρωτών.

Παράλληλα επισήμανε πως η ομάδα του μπορούσε να πετύχει και άλλο γκολ, ενώ έπλεξε το εγκώμιο των συνεργατών του και ειδικότερα του γυμναστή της ομάδας αλλά και του προπονητή των τερματοφυλάκων. Η ομάδα του ΠΑΣ  όπως είπε εξελίσσεται και στη συνέχεια θα φανεί μέχρι που μπορεί να φτάσει.

Για ένα “κακό και άδικο αποτέλεσμα” έκανε λόγο ο προπονητής του Παναιτωλικού Γιάννης Μαντζουράκης , σημειώνοντας πως η ομάδα του σήμερα δεν άξιζε την ήττα. Είπε ακόμη πως υπήρχε πάθος για νίκη και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο η εμφάνιση  ήταν αρκετά καλή.

sup-panai-kerkyra16-8Συμπλήρωσε όμως στη συνέχεια ότι χάθηκε η ηρεμία στην ομάδα όταν ισοφαρίστηκε λόγω της πολύ μεγάλης επιθυμίας που υπήρχε για νίκη.
Η ισοφάριση , σημείωσε, ήρθε από μια λάθος τοποθέτηση, η ομάδα προσπάθησε αλλά είχε να αντιμετωπίσει και μια καλή ομάδα, όπως είναι ο ΠΑΣ.

Τόνισε ακόμη πως κάποιοι παίκτες του Παναιτωλικού δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα αλλά τελείωσε με μια αισιόδοξη νότα, λέγοντας πως όπως χάθηκε το σημερινό παιγνίδι μπορεί κάλλιστα να κερδηθεί ένα άλλο εκτός έδρας.