"Λύγισε" και τη Νίκη Αμαρουσίου ο Α.Ο. Αγρινίου

Ο Α.Ο. Αγρινίου πραγματοποίησε μία ακόμα πολύ καλή εμφάνιση κερδίζοντας στην παράταση τη Νίκη Αμαρουσίου με 91 – 88. Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου διατηρήθηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας και εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του και καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερα να ξεφύγει στο σκορ. Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με 4 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και στο ημίχρονο, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο η Νίκη Αμαρουσίου κατάφερε να πάρει μικρό προβάδισμα στο σκορ. Στο τέλος το παιχνίδι πήγε πόντο – πόντο και λίγο πριν το τέλος οι δύο ομάδες έχασαν από μία επίθεση και το παιχνίδι πήγε στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο ο Α.Ο.Α. πήρε προβάδισμα, οι παίκτες του ήταν ψύχραιμοι στις βολές και κατέκτησαν μία ακόμα σπουδαία νίκη.
Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ο Βασίλης Λαμπρόπουλος με 21 πόντους και ακολούθησαν ο Μανδαλάκης με 19, ο Γεωργούλας με 14, ο Χρήστος Μπαρούχας με 13 και ο Σωτήρης Καλαπανίδας με 12.
Από την ομάδα του Αμαρουσίου 21 πόντους πέτυχε ο Γαπκιάδης και ακολούθησαν ο Κυπριτζόγλου με 17 και ο Γιαουρτόγλου με 15.

Τα δεκάλεπτα: 23 – 19, 45 – 41, 59 – 62, 80 – 80, 91 – 88.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος) : Μπάλλας 4, Σταυρόπουλος 8, Μπαρούχας 13(1), Παπαγεωργιου. Μανδαλάκης 19(1), Γεωργούλας 14(2), Καλαπανίδας 12, Λαμπρόπουλος 21(3).

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Ραχωβίτσας) : Κακαβάς 10(2), Γεωργακόπουλος 7(1), Γαπκιάδης 21(4), Κοντογιάννης 10, Κυπριτζόγλου 16(3), Γιαουρτόγλου 15(1), Γιατράκος, Οτουντζίδης 7, Τσέκενης, Δέλιος 2, Μητρόπουλος.