Live: Πανιώνιος – Παναιτωλικός

Στο 3-0 διαμορφώνεται λίγα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου το σκορ του αγώνα μεταξύ Πανιώνιου και Παναιτωλικού.

Την περασμένη αγωνιστική οι δύο ομάδες ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις, οι μεν «κυανέρυθροι» από τον Ατρόμητο (2-2), οι δε «κυανοκίτρινοι» από τον Αστέρα Τρίπολης (1-1).

Πριν την έναρξη:

Οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν στους Μανθάτη, Μαναϊλοβιτς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά προβλήματα καθώς σε σχέση με την περασμένη αγωνιστική έμειναν εκτός οι Μοράρ, Καμαρά, Μάρκος Πάουλο, ενώ παραμένουν οι Μιχάι, Ερικσον παραμένουν τραυματίες

Ο Παναιτωλικός έχει κερδίσει μόνο σε μία (το 1995 για το Κύπελλο) από τις 13 εκτός έδρας αναμετρήσεις του με τον Πανιώνιο ή αν προτιμάτε ο Πανιώνιος έχει 10 νίκες σε 13 εντός έδρας παιχνίδια του με τον Παναιτωλικό (10-2-1 το ρεκόρ του).

Ο Ζοσέ Ανιγκό θα παρατάξει τον Κότνικ στο τέρμα, τους Κούρντι, Ντομίνγκες, Μπανανά, Κότσιτς στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Κεϊτά, Κόρμπο μπροστά από τα στόπερ, τον Οικονομίδη σε ρόλο οργανωτή, τους Σπιριντόνοβιτς, Μασούρα στα «φτερά» και τον Ντουρμισάι στο «9».

Ο Τραϊανός Δέλλας θα ξεκινήσει με τον Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τους Μαρινάκη, Αργκους, Μαλή, Ρότσα στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Λιάβα, Λουσέρο στον άξονα, τους Ντίας, Μάζουρεκ, Μανά μεσοεπιθετική τριάδα και τον Ουίλιαν στην κορυφή της επίθεσης.

17:16

1-0. 2′ Ο Σπιριντόνιβιτς εκτέλεση το κόρνερ, ο Κυριακίδης έκανε άστοχη έξοδο, η άμυνα «κάθεται» και ο Μασούρας από κοντά την έστειλε στην εστία του Παναιτωλικού.

17:17

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε ιδανικά, για εκείνον, το ματς

17:18

Ο Παναιτωλικός για 2η φορά στα 9 πρώτα ματς της σεζόν δέχθηκε με το «καλημέρα» γκολ σε στατική φάση. Είχε προηγηθεί εκείνο της Λάρισας

17:192-0. 5′ Ο Κόρμπος από κοντά σε παράλληλη του Οικονομίδη, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη

17:33

Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο,αλλά αυτό «μεταφράζεται» σε πολλούς κενούς χώρους

17:42

3-0. 27′ Ο Οικονομίδης έκανε το σουτ, ο Κυριακίδης έδιωξε με γροθιές και ο Ντουρμισάι από κοντά πήρε το «ριμπάουντ» και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναιτωλικού.