Παναιτωλικος

Πιερικός- Παναιτωλικός 0-4 (τελικό)

pan-panai-apolon39Ξεκινά σε λίγο  στην Κατερίνη ο αγώνα του Παναιτωλικού με τον Πιερικό για την προτελευταία αγωνιστική της Football League . Η ομαδα του Αγρινίου, χρειάζεται μονο νίκη.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιώργος Φοιρός): Παπατολίκας, Νίκου, Ιορδανίδης, Ντόικιτς, Αποστολίδης, Μπελόσεβιτς, Ίτσιος, Μανίκας, Καθάριος, Παπατόλιος, Καρακατσάνης.

Πάγκος: Πατσιογεώργος, Καραγκούνης, Σεχολάρι, Κόιτς, Βραχνός, Ανδριόπουλος, Μιχαηλίδης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος):Στεφανάκος, Μπακάκης, Κούσας, Ιωάννου, Γκόλιας, Σφακιανάκης, Τζούνιορ, Πασάς, Σίσιτς, Μπελόν, Καμαρά.

Πάγκος: Τακίδης, Μύγας, Ιορδανίδης, Δάρλας, Φαβάλι, Κουτσοσπύρος, Σμίλτος.

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Βοηθοί: Χαδήμογλου, Περικλείδης (Μακεδονίας)

Nα σημειωθεί πως ο Μελισσάς έμεινε εκτός αποστολής του Παναιτωλικού λόγω ενοχλήσεων.

A HMΙXΡΟΝΟ

* Ελάχιστοι οπαδοί στις εξέδρες…

1′ Έναρξη του αγώνα

2‘ Γύρισμα του Καμαρά από δεξιά, προβολή του Ντόικιτς και ο Παναιτωλικός κερδίζει το πρώτο κόρνερ.

15′  Χτύπημα φάουλ του Σίσιτς, καλό αλλά αδύναμο, αποκρούει ο Παπατολίκας

23′  Ενταση στον πάγκο του Πιερικού και ο διαιτητής έχει ζητήσει την αποβολή του Φοιρού

29′  Ευκαιρία για τον Πιερικό μετα απο σούτ του Αποστολίδη, δίωχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Στεφανάκος

31΄  Κεφαλιά του Σίσιτς μέσα στην περιοχή απο αριστερά, η μπάλα στην εξωτερικη πλευρά των δικτύων, η πιο σημαντική ευκαιρία του Παναιτωλικου στο παιγνίδι.

33′  Σουτ απο τον Γκόλια μέσα στην περιοχη του Πιερικού , η μπάλα ελάχιστα άουτ

35′  Κι άλλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, επέλαση του Καμαρά, ο Ντόικιτς απεσώβησε με αυτοθυσία τον κίνδυνο.

38΄ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ  Λάθος στην άμυνα του Πιερικού, το μπέρδεμα εκμεταλευτηκε ο Μπελόν που έκανε το 0-1 με πλασέ

45′  Μεγάλη ευκαιρία για τον Πιερικό. Σουτ του Καρακατσάνη, αποκρούει ο Στεφανάκος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Το καθήκον του κάνει ο Παναιτωλικός στον αγώνα με τον Πιερικο στην Κατερίνη και βρίσκεται από το 38΄μπροστα στο σκορ με κοντινό πλασέ του Μπελόν. Τα υπόλοιπα αποτελέσματα όμως του ημιχρόνου, δεν του αφήνουν περιθώρια αισιοδοξίας για μια θέση στην τριάδα.

To δευτερο ημιχρονο ξεκινά με αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Στην θέση του Ιορδανίδη ο Βραχνός και στη  θέση του Καρακατσάνη ο Ανδριόπουλος

48′  ΓΚΟΟΛΛΛΛ  Σέντρα του Καμαρά, κεφαλιά του Σίσιτς στα δίχτυα του Παπατολίκα

51′ Αλλαγή  για τον Πιερικό. Στη θέση του Καθάριου ο Σεχολάρι.

52′   Σουτ του Ανδριόπουλου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε άουτ

56′   Κακό τελείωμα του Βραχνού σε αντεπίθεση του Πιερικού, ο Στεφανάκος βγήκε και μπλόκαρε.

57′  Σουτ του Ίτσιου, μπλόκαρε ο Στεφανάκος.

58′  Νέα επέμβαση του Στεφανάκου σε σουτ του Μπελόσεβιτς.

59′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του τραυματία Σίσιτς ο Φαβάλι.

62′ Σουτ του Παπατόλιου, η μπάλα άουτ.

63′ Σουτ του Καμαρά, η μπάλα άουτ.

68′ Αλλαγή  για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μπελόν ο Μύγας.

72′  ΓΚΟΟΛΛΛ  Ο Μύγας προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Παπατολίκα, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και ο Καμαρά που πήρε το ριμπάουντ, έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

76′   Ο Κουτσοσπύρος στη θέση του Καμαρά

79′  Σουτ του Νίκου, η μπάλα άουτ.

82΄  ΓΚΟΟΛ  Σέντρα του Γκόλια απο αριστερά, κεφαλιά του Κουτσοσπύρου, που κάνει το 4-0. Ο παίκτης του Παναιτωλικού, σκοράρει σε βαρος της πρώην ομάδας του.

7:52  Λήξη του αγώνα, ο Παναιτωλικός φεύγει θριαμβευτής από την Κατερίνη.