Παναιτωλικός – Νίκη Βόλου (0-0)

panai-nikibolou1

Δυο πολύτιμους βαθμούς έχασε ο Παναιτωλικός στην προσπάθεια του να κρατηθεί στην τριάδα της βαθμολογίας, αφού δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Νίκης Βόλου και έμεινε στο μηδέν

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

Είκοσι  λεπτά πριν την εναρξη του αγώνα ένταση προκλήθηκε στην εξέδρα των οργανωμένων του Παναιτωλικού και ειδικότερα στο σημείο εισόδου τους. Φαίνεται όμως πως η κατάσταση εκτονώνεται. Ο Παναιτωλικός σήμερα θέλει νικη και μόνο νίκη για να εδραιωθεί στην προνομιούχο τριάδα της Football League.

Η ομάδα του Αγρινίου θα παραταχθεί με τους  Στεφανάκο, Αραμπατζή, Κούσα Μελισσά, Κόλια, Τζούνιορ, Μπακάκη, Φαβάλι, Καμαρά, Σίσιτς και Μπόγιοβιτς

Η Νίκη Βόλου (Χαραλαμπίδης) θα αγωνιστεί με τους Βούρα, Καρατζά, Ψιανός, Χατζή, Κοντοδήμο, Παπαδόπουλο, Πουτρτουλίδης Σκούφαλη, Παππά, Τάντιτς και Φλίκο.
pan-panai-nikibolou2

pan-panai-nikibolou3

pan-panai-nikibolou4Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτου σιγή στην μνήμη της μικρής Λιάνας που σε ηλικίας 11 ετών εφυγε από την ζωη πριν από μερικές μέρς. Ήταν η μικρή οπαδός του Παναιτωλικού που  ερχόνταν τακτικά στο γήπεδο με τον πατέρα της

Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα 15 λεπρτά χωρίς φάσεις

23΄O Παναιτωλικός έχει υπεροχή χωρίς όμως να δημιουργεί ευκαιρίες. Η Νίκη Βόλου αμύνεται και δεν επιτρέπει να δημιουργηθούν φάσεις μπροστά στην εστία της.

29΄Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, μετά από σέντρα του Καμαρά από αριστερά τα σουτ του Μπόγιοβιτς και του Σίσιτς μέσα από την περιοχή κόντραραν στα σώματα των αντίπαλων και δεν βρήκαν στόχο.

32΄Κόρνερ Σίσιτς, κεφαλία Μελισσά , άουτ

pan-panai-nikibolou5

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Ο Παναιτωλικός με εξαιρεση το τρίλεπτο 29 -32 δεν καταφερε να δημιουργήσει πρϋποθέσεις για να απειλησει την εστία του Βούρα.

pan-panai-nikibolou6

pan-panai-nikibolou7

Ξεκινημα δευτερου ημιχρονου και στα πρωτα 2 λεπτα δυο παιχτες της Νικης Βόλου οι Παπαδόπουλος και Τάντιτς είδαν την κίτρινη κάρτα

58΄Πρώτη αλλαγη για την Νική Βόλου στην θέση του Ταντιτς πέρασε ο Λαλίν

60΄Μακρινο σουτ του Τζούνιορ έφυγε ψηλά από τα δοκάρια του Βούρα

66΄Πρωτη αλλαγή για τoν Παναιτωλικό ο Μπελόν περνά στην θέση του Καμαράpan-panai-nikibolou8

72΄Σουτ του Τζούνιορ, η μπάλα έφυγε άουτ

75΄ Η Νίκη Βόλου κάνει  τη δεύτερη αλλαγή της στην θεση του Πορτουλίδη , ο Γούελικτον

76΄Μακρινό σουτ του Τζούνιορ, μόλις άουτ

77΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μπόγιοβιτς να πλασάρει άουτ από καλη θέση. Στο ίδιο λεπτο ο Μούμιν πήρε την θέση του Αραμπατζή για τον Πανατωλικό.

pan-panai-nikibolou29

79΄Φαβάλι έβγαλε μπαλία στο Μπόγιοβιτς από το σημείο του πέναλτι, αστόχησε

80΄Διαμαρτυρία για πέναλτι σε ανατροπή του Σισιτς για του γηπεδούχους

81΄Σεντρα του Φαβάλι από δεξιά, κεφαλία του Μπόγιοβιτς, άουτ

pan-panai-nikibolou47

83΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με σουτ του Σίσιτς μέσα από την περιοχή να περνάει μόλις άουτ.

84΄Κάρτα ο Τσιάνος

86΄Η Νίκη Βόλου κάνει την τρίτης της  αλλαγή στην θέση του Παππα, ο Τζιώρας

89΄Δευτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Λαλίν της Νίκης Βόλου

pan-panai-nikibolou23

92΄Δευτερη αποβολή για την Νίκη Βόλου, με δευτερη κίτρινη φεύγει από το παιχνιδι ο Τσιάνος

Τελικο αποτέλεσμα 0-0