Παναιτωλικος

Παναιτωλικός – Ηρακλής 2-0

pan--panai-iraklis1

Μεγάλη νίκη για τον Παναιτωλικό 2-0 επί του Ηρακλή και σε συνδυασμό με την ισοπαλία στο ντέρμπι του Βόλου βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας των play offs μετά  από δυο αγωνιστικές

Oι συνθέσεις των ομάδων

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Τακίδης, Μπακάκης, Μελισσάς, Κούσας, Δάρλας, Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Σίσιτς, Μπελόν, Καμαρά, Κουτσοσπύρος.

Πάγκος: Τσάπαλος, Φαβάλι, Ιωάννου, Μουμίν, Πασάς, Αραμπατζής, Ιορδανίδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σίνισα Γκόγκιτς): Xουάντερσον, Λόπεθ, Σαββίδης, Βαγγελόπουλος, Τσερκέζος, Φερνάντες, Ουκάρ, Στεφανίδης, Σιατραβάνης, Ισαάκ, Σαράφογλου.

Πάγκος: Παπαδόπουλος, Σουλίδης, Παληγεώργος Χ., Παπαστεριανός, Χιονίδης, Γεωργίου, Κιρόφσκι.

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Χριστοδούλου, Απτόσογλου (Αθηνών)

pan--panai-iraklis2

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Πολύ δυνατά παίζει ο Παναιτωλικός και στο πρώτο λεπτό ατομική προσπάθεια και σουτ του Σισιτς έδιωξε ο Χουάντερσον.

10′ σέντρα σουτ του Σίσιτς καταλήγει στα χέρια του Χουάντερσον.

Ο Παναιτωλικός έχει μπει καλύτερα στην αναμέτρηση, έχει τον έλεγχο στη μεσαία γραμμή και προσπαθεί να μπει στην περιοχή με προσπάθειες του Σίσιτς και του Καμαρά.

13΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, όταν από ατομική προσπάθεια και κάθετη μπαλιά του Καμαρά, ο Μπελόν μέσα από την περιοχή και απέναντι από τον Χουάντερσον σούταρε πάνω από τα δοκάρια

16′ γέμισμα στην περιοχή από τον Σιατραβάνη, ο Ισαάκ έκανε το κοντρόλ με το στήθος και η μπάλα έφτασε στα χέρια του Τακίδη που μπλόκαρε.

19΄ Κίτρινη στον Ουκάρ για επικίνδυνο παίξιμο στον Μπακάκη

pan--panai-iraklis3

21΄ Κίτρινη κάρτα στον Δάρλα για σκληρό φάουλ στον Ουκάρ

24΄μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού σε αντεπίθεση ο Καμαρά έβγαλε στον Μπελόν, αυτός πέρασε και τον τερματοφύλακα, αλλά πρόλαβε την τελευταία στιγμή ο Ισαάκ  και έδιωξε

Μετά από κάποιες επιθέσεις του Ηρακλή, ο Παναιτωλικός πιέζει πάλι την άμυνα του Ηρακλή και έχει δημιουργήσει φάσεις μέσα στην περιοχή.

31΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή, όταν την κεφαλιά του Ισαάκ μπλόκαρε ο Τακίδης

34΄Κίτρινη κάρτα στον Στεφανίδη για φάουλ στον Κούσα

36΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, όταν σε φάουλ του Σίσιτς, ο Κούσας έκανε προβολή πάνω από τα δοκάρια

40΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ! Καμαρά στην σέντρα κεφαλιά-  ψαράκι του Κουτσοσπύρου και κάνει το 1-0

44′ Eκτέλεση φάουλ του Σίσιτς στην περιοχή, κεφαλιά του Κούσα και ο Χουάντερσον διώχνει στη γωνία του.pan--panai-iraklis4

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Παναιτωλικός είναι καλύτερος πέτυχε ένα γκολ με τον Κουτσόσπυρο. Θα μπορούσε να είχε αυξήσει  τον δείκτη του σκορ, αφού το παιχνίδι αποτελεί μονόλογο για τους γηπεδούχους

46′ έναρξη Β’ ημιχρόνου

51΄Κίτρινη κάρτα για τον Ηρακλή , στον Λόπεθ για σκληρό παιχνίδι στον Καμαρά

pan--panai-iraklis5

54′ ωραία ντρίμπλα του Σιατραβάνη στον Δάρλα που τον ανατρέπει έξω από την περιοχή και το φάουλ εκτελέστηκε χωρίς να υπάρξει κίνδυνος.

55΄Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή στην θέση του Ισαάκ ο Χιονίδης

Ισορροπία στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Παναιτωλικό να κρατά την μπάλα και τον Ηρακλή να πιέζει πιο ψηλά και φυσικά να έχει αυξήσει την επιθετική του δραστηριότητα.

62΄Ευκαιρία για τον Ηρακλή . Σέντρα του Λουπεθ , κεφαλιά του Ουκάρ, άουτ

65΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή στην θέση του Σαραφογλού ο Κιροφσκί

71΄Κίτρινη κάρτα είδαν Μελισσάς και Φερνάντες

72΄Πρωτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό στην θέση του Δάρλα ο Ιωάννου

Ο ρυθμός της αναμέτρησης έχει πέσει και οι φάσεις είναι λιγότερες, όπως και οι τελικές προσπάθειες.

75′ Φαβάλι αντί Κουτσοσπύρου για τον Παναιτωλικό.

79΄Ενα απρόοπτο είχαμε όταν ξαφνικά άνοιξαν τα μπεκ το παιχνίδι διεκόπη για μισό λεπτό

81΄Φαουλ του Σίσιτς έδιωξε σε κόρνερ ο Χουάντερσον

85΄ Τριτη αλλαγή για τον Ηρακλή στη θέση του Σιατραβάνη ο Γεωργίου

87΄Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό στην θέση του Μπελόν , ο Μουμίν

89′ Γέμισμα στην περιοχή του Παναιτωλικού και μετά από κεφλαιά πάσα η μπάλα χτυπά στο χέρι του Κούσα που κάνει κίνηση να το τραβήξει.

92΄ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ! 2-0 Ο Καμαρά από δεξιά έκανε την ενέργεια, μπήκε στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ηρακλή.