Νίκη Βόλου – Παναιτωλικός 1-1 (φωτο-video)

pan-panai-nikibolou29

Μεγάλη ευκαιρία να ξεκινήσει με νίκη έχασε ο Παναιτωλικός στο Βόλο,  αφού αναδείχτηκε ισόπαλος με την Νίκη Βόλου 1-1, Οι φιλοξενούμαι δέχτηκαν το γκολ στο 84΄και έχασαν την νίκη μέσα από τα χέρια τους.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΝΙΚΗ Β. (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Βούρας, Ψιάνος, Κοντοδήμος, Σαμαράς, Βέρτζος, Χατζής, Ριζογιάννης, Σκούφαλης, Παππάς, Κυριάκος, Φλίγκος

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Ουέλινγκτον, Καρατζάς, Καρακούτσης, Λαλίν, Θ. Παπαδόπουλος, Πουρτουλίδης, Τάντιτς

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Τακίδης, Αραμπατζής, Μελισσάς, Κούσας, Ιωάννου, Μουμίν, Τζούνιορ, Φαβάλι, Μπακάκης, Μπελόν, Καμαρά

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Τσάπαλος, Τζίτζης, Δάρλας, Κουτσοσπύρος, Μεταξούλης, Ιορδανίδης

pan-niki-panai1

1′ έναρξη αγώνα. Με τον Αχιλλέα Μπέο τα έχουν οι φίλοι της Νίκης πριν αρχίσει ο αγώνας, γι’ αυτό και φωνάζουν συνθήματα εναντίον του. Εκπληκτική ατμόσφαιρα από τους πάνω από τους 4000 φίλους της Νίκης

3′ η κεφαλιά ψαράκι του Βέρτζου πήγε παράλληλα με τη εστία και δεν απείλησε

5′ από πλάγια αριστερά της περιοχής ο Καμαρά, που έφυγε σην πλάτη της άμυνας, σούταρε, αλλά ο Βούρας έδιωξε σε κόρνερ εύκολα στην κλειστή του γωνία

6’ Ο Σκούφαλης μετά από  ατομική ενέργεια, ανατρέπεται από τον Κούσα μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού, ο διαιτητής όμως δεν δίνει το πέναλτι.

pan-niki-panai2γυρισμα του Καμαρά σουτ του Μπακάκη και η μπαλα δοκάρι. Ο Καμαρά έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στην άμυνα της Νίκης και ειδικά στον Σαμαρά, που δεν μπορεί να τον ακολουθήσει. Σ’ αυτή τη φάση πάντως πήγε πάνω του ο Βέρτζος πάνω στον

Eντυπωσιακό ξεκίνημα για τον Παναιτωλικό στο ματς και ήδη έχουν χαθεί δυο μεγαλες ευκαιρίες

pan-niki-panai813΄ΓΚΟΛΛΛΛ με τον Καμαρά. Βαθια μπαλία του Ιωάννου. Ο Καμαρά πέρασε από τους δυο αμυντικούς και τον τερματοφύλακα και έκανε το 0-1

15’ Εκτέλεση κόρνερ του Κυριάκου απευθείας στα χέρια του Τακίδη

17’ Κορνερ για τη Νίκη

19′ Πρώτη πολύ καλή στιγμή για τη Νίκη: ο Σκούφαλης έβγαλε σέντρα-ξυράφι για τον Φλίγκο, που δεν μπόρεσε να βάλει από κοντά την προβολή

25’ Μετά από λάθος γύρισμα στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού, η μπάλα στρώνεται στον Παππά, ο οποίος σε τετ-α-τετ με τον Τακίδη δεν μπορεί να κάνει το 1-1 στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ.

27′ Tο σουτ του Τζούνιορ από το ύψος της περιοχής στην πλάτη του Βέρτζου

Τα τελευταία λεπτά, η Νίκη πιέζει για την ισοφάριση, με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να βγει στην κόντρα με αντεπιθέσεις.

29′ Ο Καμαρά έκανε ό,τι ήθελε τον Σαμαρά και από τη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής έβγαλε παράλληλα στον Φαβάλι, που δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα με το κεφάλι και να κάνει το 0-2

33′ Ψηλά πάνω από τα δοκάρια το μακρινό σουτ του Μπελόν

37΄Κορνερ για τη Νίκη

pan-niki-panai3Ο Τακίδης αποκρούει με γροθιές

5 Λεπτά μέχρι την λήξη του ημιχρόνου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Καλύτερος ο Παναιτωλικός προηγείται με γκολ του Καμαρά στο 13΄της Νίκη Βόλου, ενώ θα μπορούσε να είχε αυξήσει την διαφορά με τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Η ομάδα του Αγρινίου στέκεται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και δίκαιο είναι μπροστά στο  σκορ.

pan-niki-panai4Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

46’ Δύο αλλαγές για τη Νίκη, στη θέση του Φλίγκου, ο Λαλίν και στη θέση του Χατζή, ο Πουρτουλίδης

52′ πολύ επιθετικά έχει μπει η Νίκη στο δεύτερο μέρος, όμως δεν έχει κάνει φάση
Παιχνίδι κέντρου τα τελευταία λεπτά, με τη Νίκη να μην έχει καλά τελειώματα στις φάσεις που έχει κάνει

62’ ‘Ένταση μεταξύ παικτών των 2 ομάδων

63’ Κόρνερ για τη Νίκη

Επιθετικό φάουλ σφυρίζει ο διαιτητής

pan-niki-panai5
66’ Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη

66’ Ο Λαλίν σε τετ-α-τετ με τον Τακίδη, δεν μπόρεσε να τον περάσει για να κάνει το 1-1

67’ Αλλαγή για τη Νίκη, στη θέση του Παππά, ο Τάντιτς

72’ Κίτρινη κάρτα στον Τάντιτς, ο οποίος έβγαλε το σημαιάκι του κόρνερ, όταν ο διαιτητής αντί για κόρνερ έδειξε άουτ

74’ Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη
75’ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

Είμαστε στο 77’, με τη Νίκη να πιέζει ψηλά

pan-niki-panai6

76′ ο Παναιτωλικός έχει κρατήσει με εξαίρεση τη φάση του Λαλίν εύκολα το μηδέν μέχρι στιγμής. Η Νίκη πάντως συνεχίζει την πίεση, χωρίς να βρίσκει επιθετικές λύσεις

79‘ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Κουτσοσπύρος αντί Μπακάκη

Η κατοχή στα πόδια των παικτών της Νίκης τα τελευταία λεπτά

82’ Κόρνερ για τη Νίκηpan-niki-panai7

83΄ Η Νίκη Βόλου ισοφαριζει με κεφαλία του Βέρτζου

88′ δυνατό σουτ του Τζούνιορ εκτός περιοχής ψηλά άουτ

89’ Σουτ του Ψιάνου μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού

90’ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Ιορδανίδης στην θέση του Μπελόν