sliderΠαναιτωλικοςΡοή Ειδήσεων

Φέστα: Μπορούσαμε και νικη – Δέλλας: Μας αφήνει μεγάλη πικρία το κακό αποτέλεσμα (video)

Δείτε την συνέντευξη Τύπου μετά την λήξη του αγώνα του Παναιτωλικού με την Λάρισα στο Αγρίνιο

Οι δηλώσεις του Τζιανλούκα Φέστα:

Ο προπονητής της Λάρισας έμεινε ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα, εκθειάζοντας την προσπάθεια των παιχτών του που κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους 2-0. Όπως επεσήμανε ο Ιταλός προπονητής η ομάδα του έκανε ένα καλό παιχνίδι κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και θα μπορούσε να πάρει ακόμη και τη νίκη με τον Νούνιτς

Οι δηλώσεις του Τραϊανού Δέλλα:

Ο προπονητής του Παναιτωλικού πικραμένος από το αποτέλεσμα, το οποίο χαρακτήρισε κακό και η ομάδα του άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα της.

Όπως τόνισε χαρακτηριστικά η ομάδα του στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπήκε στο γήπεδο καθώς δεν είχε συνοχή και έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να μπει στο παιχνίδι.

«Ήταν ένα κακό αποτέλεσμα και είχα πει στους παίχτες μου πριν το παιχνίδι ότι για να έχει αξία η νίκη στη Λαμία θα πρέπει να κερδίσουμε τη Λάρισα».

Ο τεχνικός του Παναιτωλικού απέδωσε την ισοπαλία στην απειρία των νεαρών παιχτών του κι ότι η ομάδα του συνεχίζει μέχρι να πετύχει τον αρχικό της στόχο.