Κύπελλο Ελλάδας: Μεγάλη νίκη η ΑΕΚ 3-0 τον Ολυμπιακό μετά από 16 ντέρμπι! (video)

Η ΑΕΚ… «πάτησε» τον Ολυμπιακό στην φλεγόμενη ΟΠΑΠ Arena και πήρε μεγάλο προβάδισμα για τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας.

Το γκολ του Λιβάι Γκαρσία μόλις στο τρίτο λεπτό και το αυτογκόλ του Σαμασέκου στο 28′ έβαλαν μπροστά την Ένωση πριν το μισάωρο, με τους ερυθρόλευκους να έχουν δοκάρι με τον Γκάρι Ροντρίγκες στο 14′.

Στο δεύτερο μέρος οι κιτρινόμαυροι κράτησαν το προβάδισμα των δύο τερμάτων και στις καθυστερήσεις με δεύτερο γκολ του Λιβάι από το σημείο του πέναλτι έγραψαν μέσα σε αποθέωση στην OPAP Arena το τελικό 3-0 και πάνε στο «Γ. Καραϊσκάκης» έχοντας το πάνω χέρι για το εισιτήριο του τελικού, όπως μεταδίδει το gazzetta.

Συνολικα η αναμέτρηση ειχε τρια δοκάρια, δυο ο Ολυμπιακός με τον Γκάρι Ροντρίγκες και ένα η ΑΕΚ με τον Μάνταλο.