ΑθλητισμόςΡοή Ειδήσεων

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος για Χ. Τρικούπη και Α.Ο. Αγρινίου

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδος στο μπάσκετ με τις ομάδες της Αιτωλοακαρνανίας ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης και ΑΟ Αγρινίου που θα εκπροσωπήσουν τον νόμο την φετινή χρονιά συμμετέχοντας στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας να μπαίνουν στο θεσμό στην 2η αγωνιστική της Α΄ Φάσης.

Η ομάδα του Μεσολογγίου θα βρεθεί αντιμέτωπη με την νικήτρια του ζευγαριού ανάμεσα σε Ιωνικό ΑΣ Ν.Φ – ΑΣΕ Δουκα εκτός έδρας, και την ομάδα του Αγρινίου με την νικήτρια του ζευγαριού Πρωτέας Γρεβενών – ΕΚ Καβάλας εκτός έδρας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

1η Αγωνιστική – Τετάρτη 18/09/2019

1ος ΟΜΙΛΟΣ

01.ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ

02.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

03.ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

04.ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

05.ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ

06.ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

07.ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

08.ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

09.ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

10.ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

11.ΧΑΝΘ – ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ

12.ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

13.ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

14.ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

15.ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

16.ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019

17.Νικητής Α15 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

18.Νικητής Α7 – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

19.Νικητής Α2 – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ

20.Νικητής Α6 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

21.Νικητής Α3 – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

22.Νικητής Α12 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.(?)

23.Νικητής Α4 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

24.Νικητής Α10 – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

25.Νικητής Α1 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

26.Νικητής Α11 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

27.Νικητής Α5 – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

28.Νικητής Α16 – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

29.Νικητής Α9 – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

30.Νικητής Α14 – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

31.Νικητής Α13 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

32.Νικητής Α8 – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/09/2019









Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α’ Φάσης

B’ Φάση – 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019









B’ Φάση – 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019





B’ Φάση – 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019



Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες

Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Β’ Φάσης Κυριακή 10/11/2019





Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες

ΤΕΤΑΡΤΗ 12/02/2020



Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 16/02/2020

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ετικέτες

Σχολίασε

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Close