Στις καθυστερήσεις η Δόξα απέδρασε με διπλό από τη Ματαράγκα (φωτο)

Αράκυνθος Ματαράγκας - Δόξα Καινουργίου 1-2

Η Δόξα μπορεί να ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ωστόσο δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του Αράκυνθου, ο οποίος έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Προβίδα.

Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για δύο φάσεις, η πρώτη που σημειώθηκε στο 10΄ όταν ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Ευθυμίου από τον Τζωρτζόπουλο, αλλά ο Διαιτητής έδειξε κίτρινη κάρτα για θέατρο.

Η δεύτερη, ήταν το δεύτερο γκολ της Δόξας και αφορά το πέναλτι που κέρδισε ο Κακούρης, για το οποίο υποστηρίζουν ότι υπάρχει επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα Γεωργίου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με πλασέ του Νταλαπέρα στο 16΄ και θα μπορούσαν να είχαν τελειώσει το ματς αν δεν έχαναν τρεις καλές ευκαιρίες με τους Ρεπανίδα στο 33΄και 40΄και Νταλαπέρα στο 36΄.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με φάουλ του Παπαδόπουλου. Η Δόξα διαμαρτυρήθηκε έντονα για το γκολ αυτό υποστηρίζοντας ότι προήλθε από θέση οφσάιντ.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε πιο αμφίρροπο με τον Αράκυνθο να είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις του, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες με τον Παπαδόπουλο στο 86΄και τον Κουζέλη στο 90΄.

Η Δόξα στο 93΄ πέτυχε με γκολ πέναλτι του Καρύμπα το 1-2. Προηγήθηκε η πολύ καλή πάσα του Καρύμπα στον Κακούρη,που σύμφωνα με τον Διαιτητή, τον ανέτρεψε ο Γεωργίου.

ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ: Γεωργίου, Καζανάς (67΄Παπαευθυμίου), Ευαγελόπουλος, Χαραλάμους, Μπούσγος, Τραγουλιάς, Παπαδόπουλος, Μπανάκας, Ευθυμίου (79΄Κορομπύλης), Κουζέλης, Ιορδανίδης.

Δόξα Καινούργιου (Κ. Γιωτόπουλος): Ρόκος, Μπλέτσας, Δάρλας (23 λτ Παντής), Αγγέλης Α., Τζωρτζόπουλος, Αλτζερίνης (77΄Αγγέλης Χ.), Ρεπανίδας (67΄Μικρόπουλος), Νικολογιάννης, Φραγκούλης, Καρύμπας, Νταλαπέρας (68΄Κακούρης).