«Καθάρισε» ο Ατρόμητος, 2-0 τον Παναιτωλικό

sup-panaitolikos-atromitos-kipelo10

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε ουσιαστικά ο Ατρόμητος που «έσπασε» την έδρα του Παναιτωλικού επικρατώντας 2-0 στο πρώτο παιχνίδι.

Μετά την πρόκριση του Ατρόμητου απέναντι στον Φωστήρα, ο Γιώργος Παράσχος είχε υποστηρίξει πως ο βασικός στόχος της ομάδας του, είναι μία καλή πορεία στο Κύπελλο και να φτάσει στον τελικό. Ο έμπειρος τεχνικός με τη δήλωσή του αυτή, προφανώς και δεν θέλησε απλά να δημιουργήσει εντυπώσεις, αλλά το πίστευε κιόλας, κάτι που φάνηκε στο πρώτο παιχνίδι της ομάδας του με τον Παναιτωλικό.

Αυτό γιατί εμφανίστηκε σοβαρή και πήρε με άνετο τρόπο τη νίκη με 2-0 αναγκάζοντας τον Παναιτωλικό στην πρώτη του εντός έδρας ήττα της φετινής σεζόν για να πάρει ουσιαστικά και το εισιτήριο της επόμενης φάσης από το πρώτο κιόλας παιχνίδι, μετατρέποντας τον επαναληπτικό σε παιχνίδι τυπικής διαδικασίας.

Το ξεκίνημα, ήταν εντυπωσιακό με την μπάλα να πηγαίνει πάνω – κάτω και να υπάρχουν ευκαιρίες εκατέρωθεν. Στο 15’ ο Φάμπιο εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην άμυνα της ομάδας του Αγρινίου για να κάνει το δυνατό σουτ και να ανοίξει το σκορ.

Στο 17’ ο Μπόγιοβιτς είχε μεγάλη ευκαιρία, καθώς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ. Στην επόμενη φάση όμως η ομάδα του Περιστερίου με εκπληκτική κεφαλιά του Καραμάνου έκανε το τελικό 2-0 για να «καθαρίσει» από νωρίς το παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξαν μεγάλες συγκινήσεις με τον Καραμάνο στα πρώτα λεπτά της επανάληψης να έχει δοκάρι στην τελευταία μεγάλη φάση της αναμέτρησης.