Ηττήθηκε στα Γιάννινα η Κ19 του Παναιτωλικού

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Κ19 του Παναιτωλικού από την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα στην αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν μέτριο ποιοτικά και είχε λίγες φάσεις. Ο ΠΑΣ είχε διπλό δοκάρι στις αρχές της αναμέτρησης με κεφαλιά του Κύρκου και σουτ του Ζώνιου.

Ο Παναιτωλικός «απάντησε» με τον Μπρατσιώτη, το σουτ του οποίου έσωσε πριν περάσει τη γραμμή ο Πήλιος, στο 40′.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για το γκολ και το πέτυχαν στο 62′. Ήταν το μοναδικό της αναμέτρησης. Μετά το δοκάρι του Πάνου, ο Φερεντίνος σούταρε στην αριστερή γωνία του Ραγιά, ανοίγοντας το σκορ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι γηπεδούχοι είχαν μία ακόμα καλή στιγμή για γκολ με τον Πάνο να σημαδεύει ξανά το δοκάρι του Ραγιά στις καθυστερήσεις.