Συντριβή εντός έδρας για τον Ναυπακτιακό από τον ΑΟ Ανατολής

Την ήττα με σκορ 0-4 γνώρισε ο Ναυπακτιακός Αστέρας στο γήπεδο του Αντιρρίου από τον ΑΟ Ανατολής. Οι φιλοξενούμενοι που είχαν ξεκινήσει με τέσσερις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα κατάφεραν να φύγουν εύκολα με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το ΔΑΚ Αντιρρίου.

Με το ξεκίνημα του αγώνα φάνηκε πως ήρθαν στο Αντίρριο για να χτυπήσουν το παιχνίδι καθώς έφτασαν στο γκολ με τον Εμβραϊζόγλου ύστερα από ατομική προσπάθεια στο 14′. Στο 28 οι φιλοξενούμενοι θα διπλασιάσουν τα τερματά τους με τον Νάσιο με εκτέλεση πέναλτι , διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ναυπακτιακός προσπάθησε να αντιδράσει δημιούργησε ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να μπορέσει να στείλει την μπάλα στα δίκτυα. Στο 63′ σε ένα σημείο που ο Ναυπακτιακός πίεζε οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν ακόμη ένα γκολ με τον Τσουμάνη να σουτάρει μέσα από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα να κοντράρει στον Θωμόπουλο και στην συνέχεια να καταλήγει στα δίκτυα του Πετσίνη. Στο 69′ ο Χριστακόπουλος που βρέθηκε μόνος μέσα στην μεγάλη περιοχή πλάσαρε ψύχραιμα και έκανε το 4-0.

Στα θετικά για την ομάδα της Ναυπάκτου ήταν η επιστροφή του αρχηγού Γιώργου Θεοχάρη μετά τον σοβαρό τραυματισμό που είχε από το περσινό παιχνίδι με τον Όμηρο Νεοχωρίου.Την επόμενη αγωνιστική ο Ναυπακτιακός Αστέρας αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Ευπαλίου στο γήπεδο Μαλαμάτων στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής.

Ναυπακτιακός Αστέρας: Πετσίνης, Καζανάς, Καλαμπόκας(49’Φατίγκα), Πεκέζ, Θωμόπουλος, Τσεκούρας(58’Θεοχάρης), Καραγιάννης, Γιαννόπουλος(36’Αντωνόπουλος), Τσότρας(65’Μαγκανάκης), Κονιδάς, Σταθόπουλος.
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Φαντίγκα, Ζαχαρόπουλος, Αμπντέλ, Σίδερης, Αντωνόπουλος, Θεοχάρης, Μαγκανάκης.
Ανατολή: Γκαράς, Μαρμούτας, Φίλιος, Νάσιος, Τζίμας, Μαλλάτος, Σκανδάλης(85\Γεωργιάδης), Εμβραΐζογλου (70’Πολυχρόνης ), Χριστακόπουλος, Τσουμάνης, Φωλίνας(79’Γρηγοριάδης).
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Γρηγοριάδης, Γκούμας, Νούγιας, Διαμάντης, Πολυχρόνης, Κολιούσης, Γεωργιάδης.

Το φιλμ του αγώνα:

4′ Πρώτη καλή φάση της αναμέτρησης, ο Πεκέζ, έπιασε μια κεφλιά μετά τη σέντρα του Σταθόπουλου, αλλά ο Γκαράς έπεσε και μπλόκαρε.
6′ Προσπαθεί να απειλήσει και η Ανατολή, με ένα σουτ του Τσουμάνη που φεύγει όμως ψηλά άουτ.
10′ Καλή ευκαιρία για την Γιαννιώτικη ομάδαμ εκτέλεση φάουλ του Νάσιου, η μπάλα όμως βρήκε κάπου κι έφυγε κόρνερ.
12′ Εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη για τον Ναυπακτιακό Αστέρα, κεφαλιά του Πέκεζ στη συνέχεια και άουτ για την Ανατολή.
13′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΑΟ Ανατολής! Ο Εμβραΐζογλου με μια ωραία προσωπική ενέργεια, μπήκε στη περιοχή από αριστερά και με σουτ άνοιξε το σκορ για την Γιαννιώτικη ομάδα!

18′ Φάση διαρκείας με τον Καραγιάννη να βρίσκει τον Καλαμπόκα που θα κάνει ωραία σέντρα θα βρει πάλι τον Καραγιάννη που με γυριστό δεν θα μπορέσει να στείλει την μπάλα στην εστία καθώς θα απομακρύνουν οι αμυντικοί.

23′ Βαθιά μπαλιά στον Χρηστακόπουλο σουτ με το αριστερό από θέση τετ α τετ μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Πετσίνης.

28′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Α.Ο. Ανατολής θα κερδίσει πέναλτι μετά από μαρκάρισμα του Καλαμπόκα πάνω στον Εμβραίζογλου , την εκτέλεση θα αναλάβει ο Νάσιος που θα στείλει την μπάλα στην δεξιά γωνία της εστίας του Πετσίνη κάνοντας το 0-2 .

44’Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Φωλίνα θα διώξει με γροθιές σε νέο κόρνερ ο Πετσίνης.

47′ Ο Σταθόπουλος από θέση τετ α τετ θα πλασάρει και στείλει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

55′ Ο Καζανάς θα σουτάρει δυνατά από την γραμμή της μεγάλη περιοχή όμως Γκάρας θα μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

58’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φωλίνα θα διώξει με γροθιές ο Πετσίνης

63’ΓΚΟΟΛ Ο Τσουμάνης θα πιάσει ενα δυνατό σουτ μέσα στην μεγάλη περιοχή η μπάλα θα κοντράρει πάνω στα πόδια του Θωμόπουλου και θα καταλήξει στα δίκτυα 0-3 η Ανατολή.

69′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Χριστακόπουλος θα βρεθεί μόνος του μέσα στην μεγάλη περιοχή και με ωραίο συρτό πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

82′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό με τον Μαγκανάκη να μην μπορεί να νικήσει τον τερματοφύλακα στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

83′ Ο Μαρμούτας με διαγώνιο συρτό σουτ θα στείλει την μπάλα λίγο άουτ.

88′ Σουτ του Γεωργιάδη θα αποκρούσει ο Πετσίνης

Πηγή: nafpaktianews.gr