Ήττα για τον Τρικούπη Μεσολογγίου στην πρεμιέρα στην Καστοριά

Ο Τρικούπης Μεσολογγίου δεν τα κάταφερε στην Καστοριά κόντρα στην ομώνυμη ομάδα και έχασε με 73-65.

Οι γηπεδούχοι μετά το πρώτο δεκάλεπτο όπου το σκορ ήταν στο 17-15 επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν με 39-29 στο ημίχρονο και 59-44 στο τριακοστό λεπτό. Ο Τρικούπης δεν εγκατέλειψε την προσπάθεια αλλά δεν κατάφερε παρά την μείωση του σκορ στους οκτώ για το τελικό 73-65. Απο τους νικητές ο Βαβάτσικος είχε 15 πόντους και ο Τζακόπουλος 11 όσους και ο Πετρόπουλος με τον Μελισσαράτο να προσθέτει 10. Απο την ομάδα του Μεσολογγίου ο Τζόρτζεβιτς σημείωσε 15 πόντους με τους Παπαδιονυσίου και Πολίτη να έχουν απο 13 και ο Ντόβας 11.

Α.Σ.Καστοριά-Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου 73-65

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Ευφραιμίδης-Ξέρας

Δεκ: 17-15 39-29 59-44 73-65

Α.Σ.Καστοριάς: (Καραγιάννης): Αμπαράς 6, Πετρόπουλος 11, Μελισσαράτος 10, Χονδρογιάννης 2, Απιδόπουλος, Χρυσόπουλος, Τερσενίδης 3, Βαβάτσικος 15, Καραμανώλης, Τζακόπουλος 11(3), Φουρμαναβίτσιους 5, Ράπτης 10.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου: (Δημητριάδης): Τζόρτζεβιτς 15, Γυφτάκης, Παπαδιονυσίου 13(1), Ντόβας 11(2), Αδαμόπουλος, Τσιότρας 7(1), Σταυρόπουλος, Τσαπατώρης, Ξηρός 3(1), Αντωνάκης 3(1), Γκάτζιος, Πολίτης 13(1).