Ήττα στην Καβάλα για τον Α.Ο. Αγρινίου

ao-agriniouΓια την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε στο κλειστό της Καλαμίτσας από την Ε.Κ. Καβάλας με 64 – 56.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και με την ολοκλήρωσή του το σκορ ήταν 15 – 16. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Καβάλα πήρε διαφορά και προηγήθηκε με 34 – 23 στο ημίχρονο. Η ομάδατου Αγρινίου μείωσε στους 8 πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και στο 38ο λεπτό προηγήθηκε με 54 – 56. Όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις στην επίθεση στα τελευταία λεπτά και έφτασαν στη νίκη.
Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς
Δεκάλεπτα: 15 – 16, 19 – 7, 15 – 18, 15 – 15.

Διαιτητές: Φουτζήλας – Πετανίδου.

Ε.Κ. ΚΑΒΑΛΑΣ (Ανδρέας Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 6(2), Παντόπουλος, Μιχάλογλου, Καπινιάρης 11(1), Τάγαρης 2, Πλιούκας 11(2), Αθανασιάδης 16(4), Κουμλέλης, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Παππάς 10(2), Χονδρόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 9(1), Κυριλής Θ. 4, Μουρατίδης 14(2), Γκρέκας 12(1), Τάσσος, Κασαμπαλής 3, Μήτσου, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 5(1).