Ήττα για τη γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Ερασιτέχνη Παναιτωλικού

spo-erasitexnis-gynaikes-hanball1Ένα ημίχρονο καλής απόδοσης δεν έφτανε στην ομάδα χάντμπολ γυναικών του Ερασιτέχνη Παναιτωλικού  για να φτάσει στη νίκη απέναντι στην ομάδα του Γ.Α.Σ. Καματερού και έτσι γνώρισε την ήττα με 11 – 15, στον αγώνα της Κυριακής 1 Φεβρουαρίου.

Η ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου κάνοντας ένα σχετικά καλό πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με σκορ 8 – 7 στην ανάπαυλα.
Το δεύτερο ημίχρονο όμως ήταν καταστροφικό και στοίχισε τη νίκη, σε ένα πραγματικό ντέρμπι ανάμεσα στις δύο, κατά γενική ομολογία, καλύτερες ομάδες του 1ου Ομίλου της Α2 Κατηγορίας.spo-erasitexnis-panaitolikos-kamatero-gynaikes-hanball1

Το παιχνίδι είχε σαν κύρια χαρακτηριστικά την ένταση, το πάθος και τις δυνατές άμυνες και πλέον η ομάδα μας πρέπει να κοιτάξει μπροστά και να διεκδικήσει το καλύτερο στον Όμιλο.

Η Διοίκηση της ομάδας ευχαριστεί τον κόσμο του Παναιτωλικού που βρέθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου και στήριξε τις αθλήτριές.

Γ.Φ.Σ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ραμμόπουλος): Ταταράκη Τ/Φ, Αργύρη Τ/Φ, Κορομηλά 5, Παπαδοπούλου, Κοκκώνη 3, Μάνθου, Μαντέλου 1, Αποστολοπούλου, Δήμου 1, Πουρνάρα 1, Κουτσαυτοπούλου, Θεοδώρου, Τζουμάκα, Κολοβού, Συράκου, Στιβανάκη.spo-erasitexnis-panaitolikos-kamatero-gynaikes-hanball2