ΠαναιτωλικοςΡοή Ειδήσεων

Ισόπαλη στη Λαμία η Κ19 του Παναιτωλικού

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Superleague Υποδομών ο ΠΑΣ Λαμία υποδέχθηκε τον Παναιτωλικό με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο, 1-1.

Μόλις στο 2′ ο Δήμος, σε μια φάση  όπου οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ, σκόραρε σε κενή εστία για το 0-1.

Τεράστια ευκαιρία για την ισοφάριση της Λαμίας στο 10′ όταν ο Αναγνωστόπουλος, σε εκτέλεση φάουλ έστρωσε τη μπάλα στον Βλαχομήτρο και αυτός με ωραίο δυνατό σουτ παραλίγο να σκοράρει, όμως ο Κοντογιάννης έδιωξε σε κόρνερ εντυπωσιακά.

Τρία λεπτά αργότερα ο Σκόνδρας έφυγε στην κόντρα από τα αριστερά, πάτησε περιοχή, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 31′ δοκάρι για την ομάδα του Παναιτωλικού, η οποία είχε ανεβάσει την απόδοσή της στα τελευταία λεπτά, θέλοντας να πετύχει ένα ακόμα γκολ για να κλειδώσει τη νίκη.Το 0-1 έμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Πιο δυνατά μπήκε στο ματς η Λαμία, προσπάθησε από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου να πιέσει. Ένα ψηλοκρεμαστό σουτ του Δήμου, κατέληξε στα χέρια του Τρόπουλου αρκετά εύκολα.

Στο 60′ και μετά από ωραία σέντρα του Τρούμπουλου, ο Αλτάνης έστρωσε την μπάλα στον Αναγνωστοπούλο με το στήθος, αυτός προχώρησε για να κάνει το σουτ όμως ο Κοντογιάννης μπλόκαρε.

Παρόλα αυτά 65′ ο Βλαχομήτρος κέρδισε πέναλτι από τον προσωπικό του αντίπαλο, με τον πρώτο σκόρερ της Λαμίας να αναλαμβάνει την εκτέλεση και με δυνατό σουτ να γράφει το 1-1.

Από την ισοφάριση και έπειτα, ο ΠΑΣ Λαμία ανέβασε την απόδοση του, προσπαθώντας να πιέσει όσο πιο ψηλά μπορούσε έτσι ώστε να πετυχει ένα ακόμα τέρμα.

Το 1-1 έμεινε έως το τέλος του αγώνα. Στο τέλος του αγώνα αποβλήθηκαν και οι δυο προπονητές των ομάδων.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΠΑΣ Λαμία: Τρόπουλος, Καλαμπαλίκης, Αναγνωστόπουλος, Γιαννακάκος, Σέντης, Τρούμπουλος, Αλτάνης, Βλαχομήτρος, Τασιούλας,Σταθόπουλος, Μπαγινέτας

Παναιτωλικός: Κοντογιάννης, Ντούκας, Σκιαδάς, Σοροβος, Σαράκης, Σκονδρας, Δημητρίου, Λαζαρίδης, Τρομπουκης, Δήμος, Θεοδώρου

Πηγή: lamiasports.gr