Παναιτωλικος

Η μάχη του Παναιτωλικού στο Καυτατζόγλειο 0-2

pan-panai-apolon39Επιζητώντας την νίκη αλλά και συνδυασμό και άλλων αποτελεσμάτων ο Παναιτωλικός στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League αντιμετωπίζει τον Ηρακλή στην Θεσσαλονίκη

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γιάννης Χατζηνικολάου): Χουάντερσον, Σαββίδης, Βαγγελόπουλος, Παληγεώργος Χ., Παληγεώργος Γ., Λόπεθ, Νατσούρας, Σιατραβάνης, Στεφανίδης, Ισαάκ, Ουκάρ.

Πάγκος: Παπαδόπουλος Π., Τσερκέζος, Παπαστεριανός, Σουλίδης, Χιονίδης, Φερνάντεζ, Τροΐρης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Μπακάκης, Ιωάννου, Κούσας, Δάρλας, Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Φαβάλι, Μπελόν, Καμαρά, Κουτσοσπύρος.

Πάγκος: Τακίδης, Ιορδανίδης, Πασάς, Αραμπατζής, Μουμίν, Φαβάλι, Μελισσάς.

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)

Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Αθανασόπουλος (Αθηνών)

* Κομμένα τα δίχτυα στην εστία του Ηρακλή, λίγο πριν από την έναρξη του αγώνα. Άνθρωποι της ΠΑΕ Ηρακλής προσπαθεί να διορθώσουν τη «ζημιά» για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

1′ Ξεκίνησε το ματς με πέντε λεπτά καθυστέρηση.

4′ Καμία αξιόλοφη φάση μπροστά στις δύο εστίες, αν και ανοικτό ματς.

pani-iraklis-panai-kafe39′ Ο Λόπεθ εκτέλεσε το φάουλ, αλλά πριν προλάβει να πιάσει την κεφαλιά ο Στεφανίδης, ο Στεφανάκος μάζεψε σταθερά.

11′ Ο Δάρλας αντιμετωπίζει πρόβλημα, αλλά προς στιγμήν συνεχίζει.

15′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Δάρλα για μαρκάρισμα στον Σιατραβάνη.

pani-iraklis-panai-kafe217′ Πολύ δυνατό το παιχνίδι με σκληρά φάουλ.

18′ Ο διαιτητής Σελίμος προειδοποίησε ότι όποιος από τους πάγκους των δύο ομάδων ξανασηκωθεί, θα αποβληθεί.

24′ O Ηρακλής έχει στο διάστημα αυτό την κατοχή της μπάλας, αν και ο Παναιτωλικός είναι επικύνδινος στην κόντρα.

28′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Σιατραβάνης σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή, έπεσε ο Στεφανάκος και απομάκρυνε δύσκολα με το δεξί χέρι.

31′ Αδύναμο σουτ του Στεφανίδη αριστερά και μέσα από την αντίπαλη περιοχή, μάζεψε εύκολα ο Στεφανάκος.

34΄ ΓΚΟΟΟΛ!!!!  Mε γκολ του Καμαρά ο Παναιτωλικός μπαίνει μπροστα στο σκορ και πλεον περιμένει να μην βάλει δεύτερο γκολ ο Απόλλωνας στην Παναχαϊκή για να ανέβει

38′ ΑΛΛΑΓΗ για τον Παναιτωλικό. Ο Μελισσάς στη θέση του Δάρλα.

pani-iraklis-panai-kafe140′ Χτύπημα φάουλ του Λόπεθ, δύσκολα σε κόρνερ ο Στεφανάκος.

Ζητούσαν κάτι παραπάνω από την κίτρινη.

41′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Τζούνιορ. Εξαγριώθηκαν οι παίκτες του Ηρακλή που κινήθηκαν με μανία κατά του Σελίμου.

45′ Ένταση στον αγώνα. Τεντωμένα τα νεύρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Όλα εξαιτίας των δυνατών μαρκαρισμάτων.

pani-iraklis-panai-kafe4Οπαδοί μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ουκάρ έριξε μούτζα στον επόπτη και αποβλήθηκε. Από τα νεύρα του έριξε μπουνιά στον Σφακιανάκη και ακολούθως μπουνιές σε όποιον βρήκε μπροστά του.

Έξι λεπτά μετά το 45 και παιχνί* Έχουν περάσει 11 λεπτά και ακόμα να ξεκινήσει εκ νέου το ματς.δι δεν παίζεται. Παράγοντες και παίκτες του Ηρακλή την έχουν «πέσει» στον Σελίμο.

* Έχουν περάσει 11 λεπτά και ακόμα να ξεκινήσει εκ νέου το ματς.

* Κόκκινη κάρτα και στον Στεφανάκο. Με δέκα και οι δύο ομάδες πλέον.

45’+13′ Ο Μπελόν θα βγει για να περάσει ο Τακίδης κάτω από τα δοκάρια του Παναιτωλικού.

* άρχισε ξανά το παιχνίδι.

Τέλος ημιχρόνου

Σε ένα ματς που το πρώτο ημίχρονο διήρκησε 60 λεπτά ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 του Ηρακλή με γκολ του Καμαρά, όμως αυτά που έγιναν στο τελευταίο λεπτό  του αγώνα περισσότερο ζημίωσαν παρά ωφέλησαν την ομάδα του Αγρίνιου . Αρχικά στα επεισόδια μεταξύ των  δυο παιχτών είδε την κόκκινη κάρτα ο Ουκάρ του Ηρακλή, όμως λίγο αργότερα το δρόμο προς τα αποδυτήρια πήρε για τον Παναιτωλικό και ο τερματοφύλακας Στεφανάκος, ο οποίος αψυχολόγητα κλότσησε αντίπαλο. Οι δυο ομάδες συνεχίζουν με δέκα και ο Χαβος Μέτα την κόκκινη του Στεφανάκου ‘έβγαλε τον Μπελόν και πέρασε στην θέσητου  τον Τακίδη.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

49′ Πολιορκεί τα καρέ του Παναιτωλικού ο Ηρακλής. Ο Γ. Παληγεώργος έπιασε το σουτ, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από το δοκάρι του Τακίδη.

51′ Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Κουτσοσπύρου με το αριστερό μέσα από την περιοχή, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

53′ Σέντρα του Μπακάκη από δεξιά, ο Φαβάλι ακούμπησε ίσα ίσα τη μπάλα, αλλά ήταν αδύναμο το πλασέ και μπλόκαρε οΧουάντερσον.

56′ ΑΛΛΑΓΗ για τον Ηρακλή. Ο Σουλίδης στη θέση του Ισαάκ.

57′ Νέα ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Φαβάλι έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά μπλόκαρε ο Χουάντερσον.

66′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Γ. Παληγεώργο.

71′ Ο Ηρακλής έχει την κατοχή και προσπαθεί να ισοφαρίσει.

73′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Πασάς υποδέχτηκε την εξαιρετική πάσα του Τζούνιορ, βρέθηκε απέναντι στον Χουάντερσον αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από το δοκάρι.

Στα μπαράζ ο Παναιτωλικός.

81′ Μακρινό σουτ του Λόπεθ έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Τακίδης.

81′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Ιωάννου για μαρκάρισμα στον Σιατραβάνη.

83′ Ο Καμαρά δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Χουάντερσον.

90’+2′ ΓΚΟΛ 0-2 για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά έφυγε μόνος του απέναντι στον Χουάντερσον, πέρασε τον Βραζιλιάνο, και προ κενής εστίας σκόραρε.

90’+3′ Τετ α τετ του Σφακιανάκη με τον Χουάντερσον, ο Βραζιλιάνος απέκρουσε.

Με δυο γκολ του Καμαρά ένα σε κάθε ημίχρονο ο Παναιτωλικός νίκησε 0-2 τον Ηρακλή , αλλά στην τριπλή ισοβαθμία με 73 ανάμεσα σ΄ αυτόν την Καλλονή και τον Ολυμπιακό Βόλου την θέση της ανόδου στην Super  Leagueπήρε η Καλλονή. Η αγωνία για τον Παναιτωλικό συνεχίζεται