Handball Παναιτωλικού: Ήττα στη Βέροια

spo-panai-handball

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Παναιτωλικού το Σάββατο 14-12-2013 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών Ελλάδος στην Βέροια από την τοπική Γ.Ε.Β με σκορ 40-25.

Η ομάδα του Αγρινίου  ταξίδεψε με πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών και στάθηκε καλά στο παιχνίδι μέχρι το 17ο λεπτό όπου το σκορ ήταν 11-10. Από εκεί και πέρα εμφανίστηκε η κούραση και μετά από λάθη που γινόταν στην επίθεση οι αντίπαλοι έβαζαν εύκολα γκόλ στον αιφνιδιασμό για να φτάσουμε στο 23-12, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο!

Στο δεύτερο ημίχρονο δόθηκαν ευκαιρίες και σε νέους παίκτες της ομάδος , αλλά δεν άλλαξε κάτι στην ροή του αγώνα για να φτάσουμε στο 40-25 που ήταν και το τελικό σκορ. Δυστυχώς η ατυχία για την ομάδα του Παναιτωλικού  ξαναεμφανίστηκε και αυτό το Σάββατο αφού είχαμε και πάλι τραυματισμό, αυτόν του Κώστα Καλιακμάνη που αποχώρησε στο 23ο λεπτό του αγώνα καθώς έπαθε εξάρθρωση αντίχειρα.

“Του ευχόμαστε να είναι περαστικό και να είναι γρήγορα και πάλι κοντά μας. Ευχαριστούμε πολύ την Γ.Ε. Βέροιας για την φιλοξενία της και ειδικά τον τερματοφύλακα της ομάδας και παλιό αθλητή της ομάδος μας Κο Γρηγόρη Τρυγώνη και ελπίζουμε να φανούμε αντάξιοί της στο Αγρίνιο στον δεύτερο γύρο.” καταλήγει η ανακοίνωση τύπου του ερασιτέχνη Παναιτωλικού.