Handball: Ηττήθηκε από τον Φιλώτα στην 1η αγωνιστική ο Παναιτωλικός

spo-panai-gynaikes-handballΑπό τον Φιλώτα Φλώρινας ηττήθηκε την Κυριακή 16 Οκτωβρίου η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Παναιτωλικού. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας, η ομάδα μας έχασε με 25-29 από τον Φιλώτα Φλώρινας στο εντός έδρας παιχνίδι στο ΔΑΚ Αγρινίου.

Σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου η διαφορά ήταν στο ένα με δύο γκολ για την ομάδα της Φλώρινας που στο 30′ ήταν μπροστά με 12-14. Ο Παναιτωλικός αντέδρασε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και λίγο πριν τη συμπλήρωση 40′ ισοφάρισε σε 17-17. Όμως οι φιλοξενούμενες είχαν καλές επιλογές στην επίθεση και πήραν αμέσως διαφορά τριών τερμάτων, ενώ προς το φινάλε προηγήθηκαν με 4 γκολ. Ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να πλησιάσει και ο Φιλώτας πανηγύρισε το διπλό στο Αγρίνιο με σκορ 25-29.
IMG 2152

IMG 2467

IMG 2468

IMG 2471

IMG 2169

Πρώτη σκόρερ για τον Παναιτωλικό ήταν η Μαρία Χατζηπαρασίδου με 7 τέρματα, 6 πέτυχαν οι Μαρία Κορομηλά και Μαρίτα Καγκελάρη, 5 η Άντζελα Καρέλα και 1 η Χριστίνα Δήμου.

Για τον Φιλώτα Φλώρινας πρώτη σκόρερ ήταν η Ναντίκα Τριπκόφσκα με 11 τέρματα, η Σιμόνα Γκροζντανόφσκα με 10, οι Βασιλική Γαλανούδη και Αθανασία Τσιτλακίδου από 3 γκολ και οι Φιλιππία Φυλάκη και Άννα Γκάτσιου από 1.
IMG 2179

IMG 2189
Πεντάλεπτα: 1-2, 2-4, 5-6, 8-10, 10-11, 12-14, 14-16, 17-17, 18-21, 21-24, 22-26,25-29.

Διαιτητές: Παπαματθαίου Ιωάννα – Χρηστίδη Ιωάννα
IMG 2155
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ. (Γιώργος Ραμμόπουλος): Σιάσου (Τ/Φ), Κορομηλά 6, Μάνθου, Καγγελάρη 6, Δήμου 1, Θεοδώρου, Παυλίδου, Καρέλα 5, Αποστολοπούλου, Παπαδοπούλου, Παύλου, Κοκώνη, Κολοβού, Χατζηπαρασίδου 7, Αγγελοπούλου.

ΦΙΛΩΤΑΣ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Τάνια Τσουτσουλάκη): Βαφειάδου (Τ/Φ), Παραστρατίδου (Τ/Φ), Γεωργιάδου (Τ/Φ), Στρατάκη, Ρόμπε, Κεβρεκίδου, Κατσουπάκη, Γαλανούδη 3, Φυλάκη 1, Φωκά, Τσιτλακίδου 3, Γκροζντανόφσκα 10, Γκάτσιου 1, Χατζή, Σιδηροπούλου, Τριπκόφσκα 11.