Γ.Ε. Αγρινίου (U20)- Αχιλλέας Νεοχωρίου 51-50

Σπουδαία νίκη πέτυχαν οι μικροί της ΓΕΑ για τον Νότιο όμιλο της Β ΕΣΚΑΒΔΕ επικρατώντας του Αχιλλέα Νεοχωρίου με 51-50 του Αχιλλέα Νεοχωρίου.

Ο Αχιλλέας Νεοχωρίου κατάφερε να είναι μπροστά στο σκορ με 11-21 στο δεύτερο δεκάλεπτο αλλά η ΓΕΑ με καλύτερο παίκτη τον Δημήτρη Στούμπο κατάφερε να ισοφαρίσει 22-22 για το ημίχρονο.Στην επαναληψη το ματς πηγαινε πόντο- πόντο και με το σκορ στο 51-50 υπέρ των μικρών της ΓΕΑ ο Ματσίρας αστόχησε σε τρίποντο στα 4 δευτερολεπτα για τον Αχιλλέα Νεοχωρίου και η ομάδα του Αγρινλιου πήρε την νίκη. Απο τους νικητές ο Στούμπος ειχε 16 πόντους ενώ οι Μουντζούρης και Σαββίδης 9 και ο Μοσχόπουλος 8.Απο τον Αχιλλέα ο Αρχιμανδριτης σκόραρε 19 πόντους.

10λεπτα: Α:9-12, Β:13-10, Γ:16-14, Δ:13-14.

ΓΕΑ(U20)(Καρατσώρης): Ντάλας, Τουμαράς, Γκόντας, Γούσης 7(1), Μουντζούρης 9(1), Στούμπος 16(2), Παπούλιας 2, Σαββίδης 9, Μαλιγιάννης, Νταβατζής, Μοσχόπουλος 8, Τσατσουλής.

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος Κ.): Σκληβανίτης 4, Φούκας, Ματσίρας 5, Παπαχρήστος Ι. 7, Ρούσσας 4, Αρχιμανδρίτης 19, Σαπέρας Β., Μπαρκλέσης, Βάρδιας 9, Μόσιαλος 2.