Αθλητισμός

Γ' Εθνική: Νίκες για Αίολο και Βόνιτσα

spo-basketΗ Μεταμόρφωση Βόλου  πανηγύρισε τη νίκη με 91-84 επί του ΑΟ Αγρινίου, σ΄ ένα παιχνίδι όμως που είχε πολλά… εντυπωσιακά στοιχεία, τα οποία όπως τονίζουν οι αγρινιώτες μάλλον είναι μοναδικά παγκοσμίως!!! Τα 5 αντιαθλητικά φάουλ, οι 6 τεχνικές ποινές και οι 45 ελεύθερες βολές υπέρ των γηπεδούχων έχουν εξοργίσει τους ιθύνοντες τον ΑΟ Αγρινίου με τον πρόεδρο της ομάδας Περικλή Γερμανό να σχολιάζει στο προσωπικό του προφίλ στο facebook: «Οι κύριοι διαιτητές της αναμέτρησης Μεταμόρφωση Βόλου -Α.Ο.Α. κύριοι (ο Θεός να τους κάνει) Δημάδης -Κατρακάρης θα πρέπει να αλλάξουν άθλημα και να σφυρίζουν handball»

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:


Πρωτέας Γρεβενών – Νίκη Βόλου 93-63


Μελίκη – Αίολος Αστακού  67-83


Βόνιτσα  – Πανεδεσσαϊκός 96-80


Μεταμόρφωση Βόλου – Αγρίνιο 91-84


Σιάτιστα – Διόσκουροι Κοζάνης 68-77


Ηρακλής Κοζάνης – Καστοριά 61-71


ΑΣ Καρδίτσας – ΑΕΛ  65-89

Τα φύλλα αγώνων:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 93-63


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-18, 42-34, 58-52, 93-63


Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Μπίκης 


ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 2, Γιαννάκης 7 (1), Ζήμπρας, Μουράτογλου 21 (3), Ρίγκος 3, Κολοβός 13 (3), Συλλάκος 2, Μπαρτζώκας, Μαλιούρας 19, Πετρίδης 10, Τζήμας 14, Κλωνάρας 2.


ΝΙΚΗ Β. (-): Τζίνης 5, Μαστοράκης 1, Κατσαλής 11 (2), Θεοδώρου, Τάσος 10, Μπίζιος, Τσώλης 27 (2), Βασδέκης, Κετούλας 2, Τοκατλίδης 7.

ΒΟΝΙΤΣΑ-ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 96-80


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-16, 59-34, 85-53, 96-80


Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Ρίζος 


ΒΟΝΙΤΣΑ (Μπαλάσκας): Κακιούζης 2, Αρέθας 22 (2), Τσιτσώνης 13 (3), Περλής 18 (2), Μάρης 3 (1), Μανδαλάκης 32 (2), Μπουρσινός 4, Παπανελόπουλος 2, Κορόζης. 


ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Τσάμης): Δήμας 8, Ποντίκης, Καρνάβας 29, Σπανός 24 (2), Τσάμης 5, Παζάρκας 2, Θεοδώρου 12.

ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 68-77


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-16, 32-38, 47-48, 68-77


Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Παπαθωμά  


ΣΙΑΤΙΣΤΑ (Καλαμπούκας): Ρέππας Χ. 11 (2), Ρέππας Ν. 31 (3), Καλαμπούκας 4, Τζώνος 2, Τσιαούσης 20, Κατσιάνης.


ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2),Σκορδάρης 9 (1), Ντόβας 19 (3), Καρανώτας Στ. 23, Γκλιάνας, Μπάρμπας 6 (2), Καρανώτας Τηλ. 8.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 61-71


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12, 36-31, 46-46, 61-71


Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης 


ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Γίδαρης, Τσακμάκης 6 (2), Γιαννουζάκος 14 (2), Σιδέρης 13 (2), Πουλιώνης, Κόμαρης, Κέκελης 8 (1), Δούμας, Παπούλιας 3, Αζής, Τσιλιγιάννης, Γιαννούλης 17. 


ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 11 (3), Λέκκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 2, Τεπετίδης 12, Καραμήτσος 2, Ντάλης 13 (2), Τασιούδης 2, Αντωνιάδης 8 (1), Σταϊος, Πανταζής 10 (1), Κόκουρας 11.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ –  Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ  91-84


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-19, 48-41, 69-55, 91-84


Διαιτητές: Δημάδης-Κατρακάρης 


ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος 14 (2), Ζήσης, Παπούλιας 29 (1), Νάνης 34(5), Σκαμαγκάς 6, Γιάννης, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 8 (2), Διανέλος, Αγκρής.


ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 9 (1), Τρομάρας, Τσατάλας 11, Σταμούλης 3 (1), Σταμουλάκης 7 (1), Μήτσου 7 (1), Γεωργούλας 23 (1), Μακρής 7, Γκόβας 17 (1).

ΜΕΛΙΚΗ – ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 67-83


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-16, 31-39, 49-66, 67-83


Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης 


ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος, Μαυρίδης 9, Δημητριάδης 5 (1), Γιαννόπουλος 2, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Κωσταμπίτσης, Κοτσαμπάσης 19 (2), Λέφας 11, Παραπούρας 12 (4), Τζουνόπουλος 8. 


ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 13 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 14 (2), Καραμτζής, Θωνιάτης 8 (1), Κακλαμάνος 23 (4), Πάππος, Χουλιάρας 2, Καλισώρας 3 (1), Ψωμάς-Λυμπάρης 14, Δουρούκης 3 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ – ΑΕΛ 65-89


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-24, 34-48, 57-67, 65-89


Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας


ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 5, Γεωργίου 10, Θώδης, Τσιαμούρας 8 (2), Παπαϊωάννου 15, Παππάς Κ.2, Παπαδόπουλος 16, Αντωνίου 9 (1), Κουρέπης.


AEΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 2, Κουρής, Σαριμπαλίδης 20 (3), Τσιλούλης 4, Τσούτσος 15, Μηλιώνης 5 (1), Κονδυλόπουλος, Πολίτης 25 (5), Ψάλτου 8, Κόκκας 10.

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. ΑΕΛ 34 (17-0)
2. Αίολος Αστακού 33 (16-1)
3. Καστοριά 30 (13-4)
4. Αγρίνιο 28 (12-5)
5. Μεταμόρφωση Βόλου 25 (8-9)
6. Πρωτέας Γρεβενών 25 (8-9)
7. Διόσκουροι Κοζάνης 25 (8-9)
8. Καρδίτσα 24 (7-10)
9. Μελίκη 24 (7-10)
10. Ηρακλής Κοζάνης 24 (7-10)
11. Νίκη Βόλου 24 (7-10)
12. Σιάτιστα 22 (5-12)
13. Βόνιτσα 22 (5-12)
14. Πανεδεσσαϊκός 17 (0-17)

 

Επόμενη αγωνιστική (1/3, 18η):

Αίολος Αστακού – Πρωτέας Γρεβενών

Πανεδεσσαϊκός – Μελίκη
Αγρίνιο – Βόνιτσα
Δ
ιόσκουροι Κοζάνης – Μεταμόρφωση Βόλου

Καστοριά – Σιάτιστα

ΑΕΛ – Ηρακλής Κοζάνης

Νίκη Βόλου – ΑΣ Καρδίτσας

 

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Close