Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Γ’ Εθνική: Εντός έδρας ήττα με ανατροπή για τον Παναγρινιακό (φωτο)

Ο Παναγρινιακός, σε ματς με δύο ανατροπές γνώρισε νέα εντός έδρας από το Διγενή Νεοχωρίου με 2-3.

Το πρώτο ημίχρονο

panagriniakos (7)

Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη φάση του αγώνα στο 3′ άνοιξαν το σκορ. Άμυνα και Μπαλάφας αδράνησαν με τον Παναγιώτου να σκοράρει με κεφαλιά για το 0-1.

Ο Παναγρινιακός απείλησε με κεφαλιά του Καντάνη στο 6′. Ο ίδιος κέρδισε πέναλτι στο 9′ σε ανατροπή του στην περιοχή, σε σέντρα.

Ο Τσιούνης εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1-1 στο 10′. Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι πήραν τα «ηνία» και βρήκαν ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα στο 16′. Ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε με την βοηθό να καταλογίζει οφσάιντ.

Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Καντάνη στο 24′. Ανεκμετάλλευτο πέρασε γύρισμα του Τσιούνη στιγμές αργότερα.

Ότι δεν κατάφεραν οι δυο τους νωρίτερα το πέτυχαν στο 29′. Γυριστό του Τσιούνη, κεφαλιά από κοντά ο Καντάνης και 2-1. Μέχρι το ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι, με τον Παναγρινιακό να πηγαίνει με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

panagriniakos (2)

Το δευτερο ημίχρονο

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Καντάνης έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία για το 3-1. Ο κίπερ των φιλοξενουμένων δεν έδιωξε καλά παράλληλη σέντρα και ο αρχηγός της ομάδας του Αγρινίου αστόχησε από κοντά.

Ο Διγενής ισοφάρισε στην επόμενη φάση. Ο Χατζιχαραλάμπους κυκλοφόρησε εξαιρετικά τη μπάλα. Αποδέκτης ο Βασιλείου που πέρασε τον Μπαλάφα και έκανε το 2-2.

Στο 59′ επήλθε η δεύτερη ολική ανατροπή. Ο Τσοπανάς έκανε λάθος, ο Βασιλείου πήρε την μπάλα και ο Γόρδιος με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 2-3.

Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων να επιστρέψουν στο ματς, το σκορ παρέμεινε μέχρι τέλους.

Παναγρινιακός: Μπαλάφας, Τσοπανάς, Γκόλιας, Φραγκούλης, Σωτηρόπουλος, Καντάνης, Τσιούνης, Μανιώτης, Αλομπισάτ, Μήλιος, Τσακνής