Γ΄ Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.: Α.Ο. Ηρακλής Μοναστηρακίου – Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. 34-71

spo-Panaitolikos-U21-basket
Με νίκη και τελικό σκορ 71 – 34 συνέχισαν την προσπάθειά τους οι U21 του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ. αγωνιζόμενοι την Κυριακή το απόγευμα στο ΔΑΚ Αντιρρίου με την ομάδα του Ηρακλή Μοναστηρακίου.

Στα δύο πρώτα δεκάλεπτα οι αθλητές του Θανάση Παπαθανασόπουλου έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ προσφέροντας όμορφο θέαμα, αγγίζοντας το άριστα στην άμυνα έχοντας ταυτόχρονα και πολύ καλές επιλογές στην επίθεση. Έτσι το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκορ 43 – 12.

Η ευφορία και τα χαμόγελα για την πολύ καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου έφεραν στο τρίτο δεκάλεπτο χαλάρωση στην άμυνα και βιαστικές επιλογές στην επίθεση με αποτέλεσμα το επιμέρους σκορ να γίνει 13 – 7 υπέρ του Α. Ο. Ηρακλής Μοναστηρακίου. Η κακή παρένθεση δε συνεχίστηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο . Οι παίχτες του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ. παίζοντας πάλι πολύ καλά σε άμυνα και επίθεση, έκαναν το 21 – 9 και επέστρεψαν ικανοποιημένοι για την προσπάθειά τους.

Διαιτητές: Ρουπακιάς – Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 4 – 22 , 8 – 21 , 13 – 7 , 9 – 21.

ΑΟ Ηρακλής Μοναστηρακίου: Γεωργακόπουλος 3 , Φιλιππόπουλος , Μελικόκης 4, Βίτσας Α. , Καλαμπούκας 5 , Αυγεράκης 3 , Τσούμας 2 , Κορκόντζελος 2 , Βίτσας Δ , Ροδόπουλος 6 , Μισαηλίδης 5 , Κατσαρός 4 .

Παναιτωλικός Γ. Φ. Σ. ( Παπαθανασόπουλος Α.): Πάγια Ι. 14 (2) , Χουλιάρας Θ. 10 (2) ,Παπαθανασόπουλος Δ. 2 Αργυρίου Ι. 19 (1), Ραγκαβής Δ. 15 (1) , Τσίρτσης Ε. 1 , Μπαρλαγιάννης Ι. 4 ,Σύρρος Α. , Λουκάς Δ. 2 , Πάρδος Μ. 4.