Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Η ανάλυση του Foxbet στο Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός

Στροφή δεύτερη για τη Euroleague και ο Παναθηναϊκός έχει δύσκολη έξοδο στο Μόναχο, όπου αντιμετωπίζει τη Μπάγερν. Διαβάστε την ανάλυση του παιχνιδιού και τα προγνωστικά του Foxbet.

Μπάγερν Μονάχου

Η πρεμιέρα της Μπάγερν κόντρα στην Εφές ήταν με μία λέξη απογοητευτική. Πολύ κατώτερη του αναμενόμενου, ανέτοιμη σε όλους τους τομείς, αδιάβαστη στο σκάουτινγκ του αντιπάλου, σχεδόν έχασε με κάτω τα χέρια από έναν αντίπαλο αναμενόμενα καλύτερο από πέρυσι. Ο Ράντονιτς έχει πολλά πράγματα να δουλέψει και να διορθώσει αν θέλει η ομάδα του να είναι ανταγωνιστική. Μεγάλο ερωτηματικό παραμένει ο Ντέρικ Ουίλιαμς. Ο πρώην ΝΒΑερ δεν έχει ακόμη παίξει σε επίσημο ματς αφού ήταν εκτός και στην άνετη νίκη με 87-71 επί της Μπραουνσβάιχ για τη γερμανική Λίγκα σε ένα ματς όπου μοιράστηκε άψογα ο χρόνος συμμετοχής (μόνο ο Λο έπαιξε πάνω από 23 λεπτά).

Παναθηναϊκός

Αν και δεν έλαμψε με την εμφάνισή του ο Παναθηναϊκός πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε στην πρεμιέρα του στη διοργάνωση με τη Μακάμπι. Δείχνει ότι έχει αυτοματισμούς στην επίθεση όμως έχει… θέματα στην άμυνα αφού ειδικά η δεύτερη γραμμή της ομάδας με Λεκάβιτσιους, Παππά είναι ιδιαίτερα ευάλωτη σε αυτό το επίπεδο. Στο πρωτάθλημα οι πράσινοι νίκησαν πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό +14 τον Άρη στη Θεσσαλονίκη μετά από επεισοδιακό αγώνα (αποβλήθηκε στην 1η περίοδο ο προπονητής της ομάδας Τσάβι Πασκουάλ). Δεν έπαιξε για λόγους ξεκούρασης ο Γκιστ ενώ κανείς δεν έπαιξε πάνω από τα 24 λεπτά του Λοτζέσκι. Εκτός αποστολής έμεινε για προσωπικούς λόγους ο αναπληρωματικός σέντερ Βουγιούκας, τη θέση του στη 12αδα πήρε ο Παπαγιάννης.