Ωρα για 2.75

Επιστρέφουμε σήμερα με αναμέτρηση από το Κύπελλο Σκωτίας και πιο συγκεκριμένα ο τελευταίος προημιτελικός μεταξύ Πάρτικ Θιστλ με τη Χαρτς.

Γράφει ο Πάνος Κοτσιμπός

Η διαφορά των δύο ομάδων είναι τεράστια με την Πάρτικ Θιστλ να είναι η τελευταία ομάδα της Τσάμπιονσιπ και την Χαρτς να βρίσκεται στην πρώτη πεντάδα της Πρέμιερσιπ. Ακόμα και αν η φιλοξενούμενη θα έχει μερικές αλλαγές με πρώτη και βασικότερη την απώλεια του βασικού φορ Νέισμιθ (19/10) είναι απείρως καλύτερη σε όλα τα επίπεδα.

Στο τελευταίο έχασε με 2-1 από τη Σέλτικ, δεχόμενη το γκολ της ήττας στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Εχει σκοράρει στα 6 από τα 7 τελευταία ματς, θέλει την πρόκριση στα ημιτελικά.

Πάμε και στην Πάρτικ, η οποία έχασε με 3-0 εκτός έδρας από την Ντανφέρμλιν με μεγάλη άνεση, ήταν η δεύτερη ήττα στη σειρά και οι «Τζαγκς» χάλασαν την καλή εικόνα που είχαν δημιουργήσει πιο πριν με τις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα.

Αν η Χαρτς είναι προσεκτική δεν θα έχει πρόβλημα να επικρατήσει και μάλιστα δίχως να δεχθεί γκολ. Αξίζει το διπλό και no goal σε απόδοση 2.75.