Φιλική πεντάρα του Παναγρινιακού στον Άρη Αιτωλικού

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στον Άγιο Κωνσταντίνο Αγρινίου ο Παναγρινιακός επικράτησε με 5-0 του Άρη Αιτωλικού.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Κοντογιάννη με τον Άρη Αιτωλικού στη συνέχεια να ανεβάζει την απόδοσή του, ισορρόπησε το παιχνίδι και δημιούργησε ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βασιλογίαννης με πέναλτι στο 53′ διπλασίασε τε τέρματα και δέκα λεπτά αργότερα ο Τσοπανάς έκανε το 3-0.

Στο 72΄ Αυφαντόπουλος μετά από ασίστ Μήλιου έκανε το 4-0 ενώ ο δεύτερος απο δημιουργός έγινε εκτελεστής για το τελικό 5-0.

Παναγρινιακός: (Βασίλης Ξανθόπουλος) Μπαλάφας, Τσακανίκας, Παλιάτσας, Φραγκούλης, Σωτηρόπουλος, Κακιώνης, Μουχανης, Κοντογιάννης, Αντωνόπουλος, Τσάκνης, Βασιλόγιαννης.

Αγωνίστηκαν και οι Καρκαλής, Καλοκαιρης, Λίτσος, Αυφαντόπουλος, Γιαννόπουλος, Μανιώτης, Μήλιος, Τσοπανάς, Μούτσι, Γκόλιας, Καντάνης.

Άρης Αιτωλικού: (Γιάννης Κοντός) Μπότας, Πανόπουλος, Αλμπάνης, Πασπαλιάρης Σ., Φράγκος Λάζαρος, Κοντομήτσος, Καρέτσος, Σέρτζιο, Διαμαντόπουλος, Πασπαλιάρης Γ., Καβαλιέρης.