Α ΕΣΚΑΒΔΕ- Νότιος όμιλος: Νίκη για την Βόνιτσα επί του Τρικούπη Μεσολογγίου

Σπουδαία νίκη για την Βόνιτσα που επικράτησε της under20 του Τρικούπη Μεσολογγίου με 83-76.Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 19-24 στο πρώτο δεκάλεπτο και 40-46 στο ημίχρονο.

Η Βόνιτσα έκανε την αντεπίθεση της στο ημίχρονο με ηγέτες τους Πέρλη και Θειακό κατάφεραν να μειώσουν στο καλάθι στο τριακοστό λεπτό 55-57 και με ενα επιμέρους σκορ 28-19 στην τελευταία περίοδο πήραν την νίκη με 83-76.Απο τους νικητές ο Πέρλης έκανε μαγικη εμφάνιση με 41 πόντους ενώ ο Θειακός είχε 25.Απο τον Τρικούπη ο Καζάνας με 24 πόντους και ο Τριπολίδης με 17 ξεχώρισαν.

Δεκάλεπτα:Α:19-24 Β:21-22 Γ:15-11 Δ:28-19

Διαιτητες: Τσιγας-Γαλήνας

Βόνιτσα(Σπηλιάς):Τσαουσιδης 5(1), Κορώζης 1, Παπαγιάννης, Μπουρσινος, Πέρλης 41(1), Τζεφριός 2, Ζαβιτσάνος 4, Κουτουρίνης, Δρακονταειδης 5(1), Δελαπόρτας, Θειακός 25(1), Χαχαλος.

Τρικούπης Μεσολογγίου(Σταυρόπουλος-Κλάδης):Καζανας 24(1), Γυφτάκης 4, Τσαμαδιάς 4, Παπαζήσης 5(1), Σακκαρέλης 3, Βλάχος 2, Γκατζιος, Τριπολιδης 17(1), Τσιλικας, Τσαπατώρης 12(2), Κατσαρογιαννης 4, Καρδακας 1.