Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ-Νότιος όμιλος: Γ.Ε.Αγρινίου- ΑΛΦΑ 70-60

Η Γ.Ε.Αγρινίου έκανε το 14 στα 14 στον Νότιο όμιλο της Α ΕΣΚΑΒΔΕ επικρατώντας της ομάδας της ΑΛΦΑ με 70-60.Οι γηπεδούχοι μετά απο ένα πρώτο αναγνωριστικό 5λεπτο έπαιξαν πολυ καλή άμυνα και με ηγέτη τον Γεωργούλα στην επίθεση προηγήθηκαν με 22-11 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και με 40-26 στο ημίχρονο.

Ο ΑΛΦΑ αντέδρασε στην επανάληψη. Με καλή κυκλοφορία της μπάλας και ευστοχία έξω απο την γραμμή του τριπόντου μείωσαν μέχρι και στους πέντε πόντους την διαφορά αλλά η ΓΕΑ βρήκε τις λύσεις στο τέλος και έφτασε στην νίκη με 70-60.25 πόντους είχε ο Γεωργούλας για τους νικητές ενώ 20 είχε ο Φωτιάδης.Απο τον ΑΛΦΑ ο Τάγκας είχε 15 και οι Κουβέλης και Τασόπουλος απο 10.

Δεκάλεπτα:Α:22-11 Β:18-15 Γ:13-17 Δ:17-17

Γ.Ε.Αγρινίου(Φαράντος-Καρατσώρης):Ντάλλας, Γούσης, Φωτιάδης 20(1), Σταμουλάκης 7, Σούρλας 2, Δάρλας, Στούμπος, Λειβαδας 3(1), Μπόσμος 8, Γεωργούλας 25(3), Τσάνος, Βασιλείου 5

ΑΛΦΑ(Σταυρόπουλος-Διαμάντης): Παρθένης, Τσέλιος 4(1), Κυριαζής, Κουβέλης 10(1), Ρέντζιος 5(1), Τάγκας 15(2), Παπαχρήστος 8(2), Βατίστας 8, Κουδούνας, Τασόπουλος 10(3)